Без алергии!

за медицинска употреба на лекарството

Регистрационен номер:

Търговско наименование на лекарството

Международно непатентно наименование

Форма за дозиране

таблетки с покритие - сироп.

структура

Таблетки, покрити.
Активно вещество:

деслоратадин 5 mg.

калциев хидроген фосфат дихидрат, микрокристална целулоза, царевично нишесте, талк.

Сироп.
Активна съставка: 0,5 ml деслоратадин (микронизиран) се съдържа в 1 ml сироп.
Помощни вещества: пропиленгликол, сорбитол (течен, некристализиращ), лимонена киселина (безводна), натриев цитрат дихидрат, натриев бензоат, динатриев едетат, захароза, ароматизатор № 15864, жълт цвят @ 6 (Е110), пречистена вода.

описание
Таблетки, покрити. Кръгли двойно изпъкнали таблетки със син цвят. От една страна, таблетката има търговска марка Schering-Plough под формата на стилизирани букви SP.
Сироп. Прозрачна оранжева течност.

Фармакотерапевтична група

Антиалергичен - H1-хистамин рецепторен блокер.

ATX код: R06AX27.

Фармакологични свойства

Фармакодинамика.
Антихистаминово лекарство с продължително действие. Той е основният активен метаболит на лоратадин. Инхибира каскадата на алергично възпаление, включително - освобождаването на провъзпалителни цитокини, включително на интерлевкини IL-4, IL-6, IL-8, IL-13, освобождаването на провъзпалителни хемокини (RANTES), производството на супероксиден анион от активирани полиморфонуклеарни неутрофили адхезионни и хемотаксис еозинофили освобождаването на адхезионни молекули като Р-селектин, IgE-медиирано освобождаване на хистамин, простагландин D2 и левкотриен С4. По този начин се предотвратява развитието и се улеснява протичането на алергични реакции, има антипервутично и антиексудативно действие, намалява пропускливостта на капилярите, предотвратява развитието на тъканни отоци и гладките мускулни спазми.
Лекарството не засяга централната нервна система, няма почти никакъв седативен ефект (не предизвиква сънливост) и не влияе на скоростта на психомоторните реакции. Не предизвиква удължаване на QT интервала на ЕКГ.
Действието на Erius започва в рамките на 30 минути след поглъщане и продължава 24 часа.

Фармакокинетика.
Деслоратадин се абсорбира добре в стомашно-чревния тракт. Определя се в кръвната плазма 30 минути след поглъщане. Максималната концентрация се достига средно 3 часа след поглъщане. Не прониква в BBB. Комуникацията с плазмените протеини е 83-87%. Когато се използва при възрастни и юноши в продължение на 14 дни в доза от 5 mg до 20 mg 1 път дневно, няма клинично значима кумулация на лекарството. Едновременното поглъщане на храна или сок от грейпфрут не влияе върху разпределението на деслоратадин, когато се използва в доза от 7,5 mg 1 път дневно. Деслоратадин не е CYP3A4 и CYP2D6 инхибитор и не е субстрат или инхибитор на P-гликопротеин. Той се метаболизира екстензивно в черния дроб чрез хидроксилиране, за да се образува 3-ОН-деслоратадин, свързан с глюкуронида. Само малка част от погълнатата доза се елиминира от бъбреците (

Erius сироп е безопасно и ефективно лекарство срещу алергии при деца от различни възрасти. Лекарството от трето поколение има по-малко странични ефекти, продължава по-дълго, активно влияе на всички връзки на алергична реакция.

Научете особеностите на използването на алергичен сироп при деца от различни възрасти. Разберете мнението на мумиите и лекарите за Ериус.

  • Съставът и ефектът на лекарството
  • Обезщетения и формуляр за освобождаване
  • Показания за употреба
  • Противопоказания
  • Инструкции за употреба в педиатрията
  • Сироп Erius за новородени
  • Дозировка за по-големи деца
  • Възможни нежелани реакции
  • свръх доза
  • Цената на лекарството
  • Ефективни аналози
  • Допълнителна информация
  • Прегледи и експертно мнение

Съставът и ефектът на лекарството

Характеристики на лекарството:

  • активна съставка - деслоратадин микронизиран;
  • 1 ml алергичен сироп съдържа 500 µg от активното вещество;
  • основната цел е блокирането на периферните хистаминови рецептори;
  • напредналата формула позволява на лекарството активно да влияе на всички части на негативната реакция в организма;
  • активното вещество се абсорбира добре от стомашно-чревния тракт. Половин час след вземането на терапевтичния сироп, основното вещество започва да действа. Максималната концентрация на деслоратадин в кръвната плазма се отбелязва след 3 часа.

Обезщетения и формуляр за освобождаване

Обърнете внимание на следните спецификации:

  • няма изразена седация, сънливост след приема на лекарството рядко;
  • компонентите не проникват през кръвно-мозъчната бариера;
  • Ериус се понася добре от деца на различна възраст, включително бебета;
  • списъкът на страничните ефекти е по-кратък от силните формулировки на предишните поколения;
  • антихистаминът има средна цена. Поради продължителното действие, цената на курса е по-ниска от употребата на други, по-евтини, анти-алергични съединения, които трябва да се приемат три пъти дневно.

Антихистаминът от трето поколение за деца на възраст над 6 месеца се произвежда под формата на сироп. Прозрачна портокалова течност се излива в бутилки от тъмно стъкло.

Обемът на течността е 60 и 120 ml. Включени - мерителна лъжица с деления 2,5 и 5 ml.

Научете за причините за развитието и лечението на синини под очите на детето.

За да научите как бързо да излекувате хрема при едногодишно дете, прочетете тази статия.

Показания за употреба

Терапевтичен сироп се препоръчва при следните заболявания:

Лекарството елиминира:

  • кихане;
  • сълзене на очите;
  • ясно отделяне от носните проходи;
  • подуване на лигавиците;
  • сърбеж;
  • назална конгестия;
  • зачервяване на очите;
  • кашлица;
  • възпалено гърло и възпалено гърло;
  • обрив;
  • хиперемия на кожата.

Противопоказания

Педиатър ще предпише друг антихистамин за някои ограничения:

  • прекомерна чувствителност към лоратадин или спомагателни компоненти;
  • наследствени заболявания (проблеми с абсорбцията на глюкоза или галактоза, фруктозна непоносимост);
  • да се вземат с повишено внимание при бронхиална астма;
  • възраст до 6 месеца.

Обърнете внимание! По време на бременност, кърменето лекарства за алергия Ериус също е забранено да се използва. При тежки патологии на бъбреците лекарите предписват антихистамин Ериус с голяма грижа.

Инструкции за употреба в педиатрията

Третото поколение антихистамин има много по-малко отрицателни ефекти от първото поколение анти-алергични лекарства. Но е невъзможно да купим Erius под формата на сироп без лекарско предписание, особено за облекчаване на симптомите при малки деца. Само един алерголог ще предпише терапевтичен курс, като се вземат предвид индивидуалните характеристики на младия пациент.

Сироп Erius за новородени

Много родители се интересуват дали е възможно да се използва третото поколение антихистаминов състав в случай на алергични реакции при бебета? Отговорът е отрицателен: сироп Erius може да се използва само след 6 месеца. За бебета на възраст под шест месеца безопасността и ефикасността на съвременното лекарство за алергия не са установени. За кърмачета от 6 месеца до една година, дават 2 ml лекарствен сироп 1 път дневно.

Обърнете внимание:

Дозировка за по-големи деца

Честота и дозировка:

  • независимо от възрастта, един прием е достатъчен за деня;
  • от година до 5 години оптималната доза е 2,5 ml от терапевтичния състав;
  • от 6 до 11 години, дозата е по-висока - 5 ml;
  • Юноши над 12-годишна възраст изискват 10 ml от терапевтичния състав.

В случай на алергичен ринит, симптоми на уртикария, дават сироп на деца, независимо от времето на хранене. Контролирайте реакцията на тялото. След изчезването на негативните знаци престанете да използвате състава. Продължителността на курса ще бъде дадена от алерголога в зависимост от вида на заболяването.

Възможни нежелани реакции

След вземане на Erius сироп от алергии при деца от различни възрасти, са отбелязани отрицателни реакции към лекарството. В сравнение с ефекта на антихистаминови лекарства 1 и 2 поколение, се забелязва, че по-модерните състави с удължено действие (3 поколения) имат по-малко странични ефекти.

Някои деца са имали следните реакции:

  • диария;
  • главоболие;
  • сухота на лигавиците в устата;
  • повишаване на температурата;
  • безсъние;
  • повишена умора.

Много рядко се забелязваха следните прояви:

  • коремна болка, гадене, повръщане;
  • задух, уртикария, ангиоедем;
  • мускулна болезненост;
  • сърцебиене;
  • сънливост, конвулсии.

Научете повече за упражненията за корекция на дислексията при по-малките ученици.

Как да се отървем от Giardia при дете? Методите за лечение са описани в тази статия.

На адреса, прочетете инструкциите за употреба разтвор на Ambrobene за инхалация.

свръх доза

Спазвайте дневната доза, не нарушавайте честотата на употреба. Запомнете: Ериус е дългодействащо лекарство, повече от 1 път на ден не трябва да давате лекарството на децата.

Тежки симптоми при предозиране не са идентифицирани, но рискът от нежелани реакции винаги е по-висок в нарушение на изискванията на инструкциите. Ако детето е получило повишена доза Erius, проведете симптоматично лечение: дайте сорбент, слабително, пийте много течности. Важно е бързо да се премахне излишната активна съставка от тялото.

Цената на лекарството

Лекарството срещу алергични симптоми принадлежи към средния ценови сегмент:

  • 60 мл бутилка струва 570-590 рубли;
  • цената на сироп Erius в бутилка от 120 мл е 690 рубли.

Минималната консумация на ден плюс активното влияние без увреждане на тялото на детето обяснява популярността на Erius сироп от алергии. Много родители са привлечени от продължителното действие, поради което консумацията на лекарството се намалява.

Ефективни аналози

Какво може да замени антихистаминът Erius? Един алерголог ще препоръча подходящо лекарство.

Обърнете внимание:

  • идентичен аналог на Erius сироп - Lorddesin. Основният компонент е деслоратадин;
  • Има и други алергични лекарства за деца със същата активна съставка. Лекарството Eden дава добър ефект (сироп може да се приема от деца на възраст от две години, таблетки - след 12 години), Claritin (сироп е позволено от 2 години, таблетки - от 3 години);
  • с непоносимост към деслоратадин, се изисква лекарство с друга активна съставка. Ефективно средство за защита е Зодак, но е разрешено само след 1 година;
  • евтин аналог - диазолин. Лекарството под формата на хапчета със сладка обвивка има детска доза. Лекарството с алергия е позволено за млади пациенти на възраст от две години.

Ако сте предразположени към алергични реакции, попитайте Вашия лекар какво средство е подходящо като “първа помощ” за негативни симптоми. Детският алерголог ще препоръча състава на базата на характеристиките на конкретен пациент. Важно е да се вземе предвид възрастта на младата алергия при избора на подходяща форма на лекарството (сироп или таблетки).

Допълнителна информация

Полезни данни:

  • Проучванията показват: комбинацията от Ериус и лекарства Азитромицин, Циметидин, Кетоконазол, Флуоксетин, Еритромицин не дава отрицателни прояви;
  • Употребата на сироп от алергии и други лекарства трябва да се извършва само под наблюдението на педиатър и алерголог. Важно е да се избере оптималната доза, особено за бебета със слаб имунитет, за да се избегне твърде активното влияние на синтетичните компоненти върху малкия организъм;
  • Ериус е валиден за две години. Температура на съхранение - до +30 градуса. Затворете бутилката, предпазете от попадане в ръцете на млади изследователи;
  • дръжте чистата мерителна лъжица или специален дозатор на спринцовка;
  • Съхранявайте контейнера за сироп в картонена кутия, за да избегнете излагане на светлина.

Прегледи и експертно мнение

Ефективно действие, дълготраен ефект, добре понесени сироп обясни популярността на антихистамин Erius. Алергистите често препоръчват на бебетата лекарството за различни видове сенсибилизация на тялото.

Повечето прегледи на Erius сироп са положителни, страничните ефекти се появяват рядко. Родителите са доволни от бързия ефект върху симптомите на алергията. Има по-евтини съединения, но много майки вярват, че белгийското лекарство ефективно елиминира признаците на уртикария, алергичен ринит с минимален ефект върху организма.

Преди да използвате модерни продукти на Erius под формата на сироп, за да елиминирате алергичните реакции при деца, внимателно прочетете инструкциите. Точното спазване на препоръките ще осигури забележим ефект, премахване на негативните симптоми. Не забравяйте да разгледате възрастта на малкия пациент, не давайте лекарството преди 6 месеца.

На нашия сайт можете да научите за правилата на приложение и други терапевтични средства за деца. За Nurofen сироп прочетете тук; за суспензия Biseptol - тук; Научете за използването на Espumizan за новородени от тази статия. Прочетете за използването на Vibrocil тук; за спрей Rinofluimucil - тук; за Дюфалак за бебета - в тази статия; За сиропа Ласолван на тази страница. За капки синупрет от студ, написан на този адрес; Научете повече за премахването на Panadol тук; за антивирусен сироп Цитовир имаме отделна статия.

Клинико-фармакологична група

Блокатор на хистамин N

Форма, състав и опаковка за освобождаване

Film Синьо покрити филмирани таблетки, кръгли, двойно изпъкнали, релефни с търговската марка Schering-Plough под формата на „SP“ стилизирани букви от едната страна.

Помощни вещества: калциев хидрофосфат дихидрат - 53 mg, микрокристална целулоза - 28 mg, царевично нишесте - 11 mg, талк - 3 mg.

Съставът на черупката: opadry blue (лактоза монохидрат, хипромелоза, титанов диоксид, макрогол, алуминиев лак) - 6 mg; opadry прозрачен (хипромелоза, макрогол) - 0.6 mg, карнаубски восък - 0.005 mg, бял пчелен восък - 0.005 mg.

7 броя - блистери (1) - опаковки от картон.
10 бр. - блистери (1) - опаковки от картон.

◊ Оранжев сироп, прозрачен.

Помощни вещества: пропиленгликол - 100 мг, сорбитол - 150 мг, лимонена киселина - 500 мкг, натриев цитрат дихидрат - 1,26 мг, натриев бензоат - 1 мг, динатриев едетат - 250 мкг, захароза - 490 мг, ароматизиращ № 15864 - 750 мкг, Sunlight Sunset жълта боя - 23 µg, пречистена вода - до 1 ml.

60 ml - тъмни стъклени бутилки (1), допълнени с дозираща лъжица, градуирани 2,5 ml - картонени опаковки.
120 ml - тъмни стъклени бутилки (1), допълнени с дозираща лъжица, градуирани 2,5 ml - опаковки от картон.

Фармакологично действие

Дългодействащ антихистамин, периферен хистамин H1 рецепторен блокер. Деслоратадин е основният активен метаболит на лоратадин. Инхибира каскада от реакции на алергично възпаление, вкл. освобождаване на провъзпалителни цитокини, включително на интерлевкини IL-4, IL-6, IL-8, IL-13, освобождаването на провъзпалителни хемокини, производство на супероксиден анион от активиран полиморфонуклеарни неутрофили адхезионни и подбор хемотаксис еозинофили адхезионни молекули, такива като Р-селектин, IgE - медиирано освобождаване на хистамин, простагландин D2 и левкотриен С4. По този начин се предотвратява развитието и се улеснява протичането на алергични реакции, има антиперзутично и антиексудативно действие, намалява пропускливостта на капилярите, предотвратява развитието на тъканни отоци и гладките мускулни спазми.

Лекарството не засяга централната нервна система, почти няма седативен ефект (не предизвиква сънливост) и не влияе на скоростта на психомоторните реакции.

Не предизвиква удължаване на QT интервала на ЕКГ.

Ефектът на лекарството Erius започва в рамките на 30 минути след поглъщане и продължава 24 часа.

Фармакокинетика

След приемане на лекарството вътре, деслоратадин се абсорбира добре от стомашно-чревния тракт, с откриваеми плазмени концентрации на деслоратадин в рамките на 30 минути и Cmax след около 3 часа.

Свързването на деслоратадин с плазмените протеини е 83-87%. Когато се прилага при възрастни и юноши в продължение на 14 дни в доза от 5 mg до 20 mg 1 път / ден, няма данни за клинично значима кумулация на деслоратадин. Едновременният прием на храна или едновременната употреба на сок от грейпфрут не оказва влияние върху разпределението на деслоратадин (когато се приема в доза от 7,5 mg 1 път / ден). Не прониква в BBB.

Той се метаболизира екстензивно чрез хидроксилиране, за да се образува 3-ОН-деслоратадин, свързан с глюкуронида. Той не е инхибитор на CYP3A4 и CYP2D6 и не е субстрат или инхибитор на P-гликопротеин.

Деслоратадин се елиминира от тялото като глюкуронидно съединение и само малка част се екскретира от бъбреците (

Има много антихистамини на фармацевтичния пазар, които се предписват за алергични реакции: сълзене, кихане, сърбеж на кожата, асфиксия и освобождаване на големи количества слуз от назофаринкса.

Всички тези неприятни симптоми нарушават живота на пациентите. Децата стават whiny, летаргични, отказват да ядат. Винаги има причина за това състояние, което трябва да бъде решено чрез търсене на специализирана помощ от педиатър, педиатричен алерголог или имунолог. Ефектът на антихистамините (в нашия случай е сироп Erius) е насочен към отстраняване на всички алергични прояви. Но причината, която е причинила тази или онази реакция, антиалергичните средства не засягат.

Понякога алергиите при децата преминават в рамките на минути или часове и не изискват поглъщане на антихистамини. Да се ​​разбере какво е причинило даден симптом при дете не винаги е възможно у дома.

Ето защо, самостоятелно прилагане на лекарства, които потискат развитието на силни симптоми на алергии не е желателно. В нашата статия ние разглеждаме антихистаминния сироп Erius, който е получил голяма популярност сред педиатричните пациенти.

Ще научим от каква възраст е разрешен сиропът на Ериус за деца, ще проучим инструкциите за употреба на лекарството.

Състав на Erius

Сиропът принадлежи към антихистаминната група от лекарства от трето поколение, активната съставка на която е деслоратодин - блокер на H1-хистаминовите рецептори с удължено действие.

Препаратът има своеобразен прозрачен портокалов оттенък. Erius е метаболит на известно лекарство - лоратадин. Сиропът не проявява успокоително (седативно) действие и нервната система на детето продължава да функционира нормално.

Деслоратодин, допълнен с ексципиенти, които защитават активната съставка и запазват формата си:

  • сорбитол (течен);
  • захароза (дизахарид);
  • пречистена вода;
  • пропиленгликол;
  • натриев бензоат;
  • лимонена киселина;
  • от други.

Сиропът се поставя в тъмни стъклени бутилки от 60 и 120 ml. Комплектът включва лъжица за дозиране на лекарството.

Лечебни свойства на сироп Erius

Erius позволява да се спре развитието на алергичните симптоми и да се облекчи състоянието на детето. Той не прониква през кръвно-мозъчната бариера и активно блокира рецепторите (хистамин). 30 минути след приема на лекарството се наблюдава намаляване на патологичните симптоми.

Erius сироп има редица лечебни свойства, които елиминират симптомите на алергични реакции:

  • противовъзпалително;
  • antiexudativ;
  • за отпушване на носа;
  • антихистамин;
  • сърбеж;
  • облекчава спазъм на гладките мускули;
  • елиминира проникването на малки капиляри;
  • не показва реактивност към централната нервна система (ЦНС);
  • не потиска психомотора.

Трябва да се отбележи, че Erius (сироп) действа внимателно, но ефективността на веществото не отстъпва на много антиалергични лекарства. Клиничните проучвания показват, че употребата на лекарството за 15 дни не се отразява неблагоприятно на други органи и системи.

ВНИМАНИЕ! ПРЕПОРЪЧВАМЕ

За лечение и профилактика на ринит, възпалено гърло, ТОРС и грип при деца и възрастни, Елена Малишева препоръчва ефективния лекарствен имунитет от руски учени. Поради уникалния си и най-вече 100% естествен състав, лекарството е изключително ефективно при лечение на възпалено гърло, катарални заболявания и повишаване на имунитета.

Прочетете за техниката на Малишева...

Кога е предписан Erius сироп?

Сироп ще бъде полезен при такива патологични състояния:

  • алергичен ринит;
  • сенна хрема;
  • уртикария с идиопатичен курс;
  • алергичен конюнктивит.

Съставът на лекарството помага на децата да се отърват от кихане, запушване на носа и подуване на гърлото. Сиропът претърпява зачервяване и сърбеж на очите, сълзите се елиминират, други симптоми на алергии се елиминират.

Цената на Ериус в сироп (60 мл) е средно 600-700 рубли.

Професионална реакция на лекаря по темата за лечение на алергичен ринит

Инструкции за употреба и дозиране на Erius за деца

Съгласно настоящите инструкции за употреба на сироп Erius за деца, се подчертават възрастови граници, където дозата на лекарството е описана в детайли до една година от 5 до 12 години.

Лекарството се използва между храненията в следните възрастови дози:

  • деца от 6 до 11 месеца - 2 мл сироп;
  • деца от 12 месеца до 5 години - 2,5 мл сироп;
  • деца от 6 до 11 години - 5 мл сироп;
  • На деца от 12 години се предписват 7-10 мл сироп.

Сироп се използва веднъж дневно в определено време, например в 11:00 сутринта. Този режим е удобен за всички възрастови групи и особено при по-малки деца, когато не е лесно да накарате детето да приема лекарства.

Дозата на Erius може да варира, така че във всеки случай лекарят коригира предписването на лекарствения сироп.

Когато Ериус е вреден: противопоказания и нежелани реакции

Сироп не се препоръчва за употреба в следните случаи:

  • свръхчувствителност към някой от компонентите на сиропа;
  • деца до шест месеца;
  • тежка бъбречна и чернодробна патология.

Сред страничните ефекти на първо място са следните симптоми:

  • диария (обикновено до 5 години);
  • диатеза и други обриви;
  • главоболие;
  • леко повишаване на температурата;
  • гадене;
  • повишена сърдечна честота (тахикардия);
  • сухота в устата;
  • промени в биохимичните показатели на кръвта (при дългосрочно приемане);
  • анафилактичен шок.

Важно е! В случай на предозиране на лекарството и симптоми на интоксикация: гадене, повръщане, тежка слабост, загуба на съзнание - извикайте спешна медицинска помощ. Детето се нуждае от стомашна промивка, последвано от детоксикационна терапия.

Преди пристигането на бригадата, опитайте се да накарате детето да пие възможно най-много вода. Можете също да дадете активен въглен.

Уверете се, че всички лекарства не са достъпни за децата.

Как да съхранявате сироп?

Сиропът се съхранява на тъмно място, като се спазват в необходимите граници влажността и температурата (до 30 ° C). Срокът на годност на лекарството е 24 месеца. След това сиропът трябва да бъде унищожен. Ако инструментът е променил цвета си, той е станал облачно, придобил е неприятна миризма - лекарството също не може да се използва.

Аналози на лекарството Erius под формата на сироп

При избора на аналози трябва да се обърне внимание на няколко фактора. Първо трябва да разберете защо е необходима смяна на Ериус. Най-често пациентите търсят по-евтин инструмент. В 80% от всички случаи това е основната причина за търсене на друго лекарство. За съжаление, много ефективни лекарства имат скъпо струващи разходи и незаслужено изчезват в аптечните рафтове.

Пациентът започва да търси сироп от друга компания, но със същия състав (основната активна съставка е идентична). Случва се, че сиропът на Erius няма подходящ клиничен ефект и след това се избира подобен антихистамин, но с различна активна съставка.

Следните лекарства са свързани с аналози на Erius под формата на сироп:

Erius сироп: прегледи

Erius се утвърди като бързодействащ инструмент, който може да спре симптомите на алергии на различни етапи от неговото развитие. В хода на клиничните изпитвания, както и според прегледите за употребата на Erius сироп при деца, е доказано, че инструкцията за лекарството напълно съответства на показанията за употреба на продукта. И сега даваме няколко ревюта за сиропа Ериус.

Аделина

Нашето дете е алергично, от шестмесечна възраст е предписан сироп Erius. Използва се за кожни обриви и диатеза. Детето постоянно почесваше, хленчеше. След като взеха сиропа, всички симптоми бързо преминаха. Бебето има апетит и игривост. С настинка сиропът не се приема, но ние използваме лайка, измиване на Хумер. Ако детето не е спало добре и носът е бил запълнен - ​​риназолин капе и само през нощта.

Владислав

Ние сме педиатър назначава този сироп, когато сме болни от АРВИ. Той твърди, че всички лекарства са способни да алергизират тялото, а Ериус помага бързо да неутрализира вредните ефекти на други лекарства. Доволен съм от това лекарство. Подуването на носа е напълно премахнато и след няколко дни практически няма симптоми на течащ нос. В наръчника се казва, че Ериус е антиалергичен агент, но с вируси избухва, аз дори пия сироп.

Албина

Дете (5-годишна възраст) е силно алергично към тополовия пух. Този период е просто бедствие за нас, поне не излизайте на разходка. Детето, което вече е на улицата, започва да чеше очите си, кихане, сополи излизат от носа му. Разкъсването започва у дома, очите са червени, като цяло картината е ужасна. Преди това се дава диазолин, но той е почти нулев.

Един алерголог съветва Ериус и казва, че лекарството е модерно, много ефективно и е добра заместител на остарелите антиалергични лекарства. Вярно е, че цената не е евтина - това е единственият отрицателен. Когато пухка пада, даваме на детето сироп, симптомите почти отсъстват. Инструментът наистина много помага. Ако портфейла позволява - не се колебайте да закупите, няма да съжалявате!

Erius (сироп) е достойно антихистаминово лекарство, което заслужава специално внимание. Той доказа, че агресивните симптоми на алергии могат да бъдат укротени, като по този начин се подобрява състоянието на най-младите пациенти. Сиропът често се използва при възрастното население с алергични заболявания, както и при "покриване" на антибиотици.

Замяната на лекарството (селекция от аналози) се извършва само от лекар, в зависимост от алергичната история на пациента. На фармакологичния пазар има огромен избор от аналози и ако е необходимо, пациентът ще получи адекватен заместител на Erius.

Повечето пациенти говорят положително за сироп Erius и често стават фенове на това лекарство!

Инструкции за употреба Erius таблетки

И малко за тайните...

Ако вие или вашето дете често сте болни и се лекувате само с антибиотици, знайте, че лекувате само ефекта, а не причината.

Така че просто „източвате“ пари в аптеките и фармацевтичните компании и сте по-често болни.

СПРЕТЕ! да спрете да хранете някого, не е ясно. Трябва само да повишите имунитета и да забравите какво е да боли!

Има начин за това! Потвърдени от Е. Малишева, А. Мясников и нашите читатели!...

Erius - инструкции за употреба

Ако сте изправени пред задачата за избор на ефективно и безопасно средство за алергия, трябва да обърнете внимание на представителите на третото поколение антихистамини. Erius таблетки и сироп, например, имат дълготраен ефект и малко странични ефекти.

Инструкция, приложение

Цена Erius: 418 рубли.

Ериус е антихистамин от трето поколение. Неговото фармакологично действие се дължи на селективната блокада на периферните хистаминови рецептори. В допълнение към потискането на активността на този медиатор на алергията, Erius ефективно засяга други връзки на алергичната каскада:

  • инхибира производството на противовъзпалителни цитокини;
  • инхибира хемотаксис и адхезия на еозинофили;
  • спомага за намаляване на производството на противовъзпалителни хемокини;
  • предотвратява образуването на супероксидни аниони чрез гранулоцити;
  • инхибира бронхоспастичните реакции.

Активната съставка на лекарството е активният метаболит на лоратадин - деслоратадин (5 mg). Поради особеностите на метаболизма на това лекарство, Erius няма изразено седативно действие, когато се прилага в препоръчваната доза. Предимството на инструмента е липсата на способност да проникне в кръвно-мозъчната бариера.

Максималната концентрация на лекарството се наблюдава 3 часа след употреба. Средният полуживот е 27 часа. Лекарството е 83-87% свързано с плазмените протеини, което определя неговата висока бионаличност. При прием на Erius в дози от 5-20 mg за една седмица, не са идентифицирани признаци на клинично значима кумулация.

При провеждане на сравнителни напречни проучвания, беше доказана биоеквивалентността на такива лекарствени форми като таблетки и сироп. Активното вещество на лекарството не засяга цитохромната система. За разлика от други лекарства с антихистаминови свойства, разпределението на това лекарство в организма не се влияе от едновременното приложение с мастни храни или сок от грейпфрут. Клиничните проучвания не показват връзка между приема на Erius и удължаване на QT интервала.

Симптоми и диагностика на себорейна екзема. Лечение и профилактика на заболяването.

Всичко за лечението на солената диатеза е прочетено тук.

свидетелство

  • алергичен ринит, включително персистиращи и интермитентни форми;
  • сенна хрема;
  • хронична уртикария.

Противопоказания

Употребата на Erius е нежелана при наличие на свръхчувствителност към деслоратадин.

Формуляр за освобождаване

В блистера е 7, 10 таблетки от 5 mg. Сиропните бутилки съдържат 60, 120 ml от продукта (0,5 ml деслоратадин в 1 ml сироп). Флаконите са опаковани в картонени кутии с предоставените мерителни лъжици.

Условия за съхранение

По-добре е да съхранявате Erius на място, защитено от влага при температура не по-висока от 30 ° C.

Начин на употреба

Ериус хапчета - предписани за възрастни 1 таблетка дневно. Лекарството трябва да се измие обилно с вода. Препоръчва се лекарството да се приема на редовни интервали. Продължителността на лечението се определя от лекуващия лекар. Краткосрочната употреба на Erius за спиране на пристъпите на интермитентния алергичен ринит е допустима, докато при персистиращата форма на заболяването е необходима продължителна терапия.

Erius сироп - при лечение на възрастни, 10 ml от лекарството се предписва 1 път на ден. Препоръчва се лекарството да се пие с малко количество вода.

Странични ефекти

Сред страничните ефекти на лекарството Erius може да се нарече главоболие, умора, реакции на свръхчувствителност, тахикардия, сърцебиене.

свръх доза

При прилагане на дози на Erius, превишаващи терапевтичните, се препоръчва извършването на дейности, насочени към ранно отстраняване на средствата от стомашно-чревния тракт. В клинични проучвания, излишъкът от 9 пъти не е довел до появата на маркирани патологични симптоми.

Симптоми на диатеза на пикочната киселина при възрастни и деца.

Лечение на хранителни алергии при кърмачета по тази връзка.

Взаимодействие с други лекарства

Понастоящем няма случаи на взаимодействие на деслоратадин с флуоксетин, еритромицин, азитромицин, циметидин и кетоконазол. Въпреки това не е възможно напълно да се изключи възможността от нежелани реакции с други лекарства поради липсата на данни относно ензима, участващ в метаболизма на деслоратадин. Комбинацията от лекарството с алкохол не влияе върху способността за психомоторна реакция.

Употреба по време на бременност

Профилът на безопасност на Erius, когато се използва при бременни жени, не е инсталиран, затова се препоръчва да се избягва назначаването на този инструмент при пациенти в тази категория. Деслоратадин може да проникне в кърмата, така че употребата на Erius е индикация за временно прекъсване на кърменето.

Ериус за деца

Erius таблетки - деца от 12 години могат да приемат по 1 таблетка 1 път дневно, независимо от храненето.
Сироп Erius - на деца на възраст от 12 години се препоръчва да приемат по 10 ml Erius веднъж дневно. Дозата за деца на 11-6 години е 5 ml (2,5 mg), 1-5 години на година - 2,5 ml (1,25 mg), 6-11 месеца - 2 ml (1 mg). Лекарството се приема независимо от храненето.
Безопасността и ефективността на лечението на деца под една година с помощта на Erius не е осигурена. Случаи на втрисане, безсъние и диария са регистрирани при някои пациенти в тази възрастова група след употребата на това лекарство. Целта на лекарството за деца до една година изисква диференциална диагноза на алергичен и инфекциозен ринит. При деца на възраст 2-11 години не са установени нежелани ефекти след приема на лекарството. При юноши, приемът на Erius е придружен от по-изразени нежелани реакции в сравнение с групата на пациентите, приемащи плацебо.

аналози

Аналог на Ериус е лекарството Лордстин. Една таблетка от това лекарство съдържа 5,788 mg деслоратадин хемисулфат, което е еквивалентно на 5 mg деслоратадин.

Erius е ефективен антихистамин, който ви позволява да контролирате симптомите на алергията за дълго време. Освобождаването на лекарството под формата на сироп прави особено удобно използването на Erius за лечение на деца.

Харесвате ли тази статия? Абонирайте се за актуализации на сайта чрез RSS, или останете на линия с Вконтакте, Facebook, Odnoklassniki, Google Plus или Twitter.

Абонирайте се за актуализации чрез E-Mail:

Кажете на приятелите си! Кажете на приятелите си в любимата си социална мрежа за тази статия, като използвате бутоните в панела отляво. Благодаря!

Аз съм на 63 г. Живея в Крим. Страдам от алергии повече от 30 години. Започва с алергичен ринит при цъфтежа на пшеницата. Преминала е в сезонна алергия към цъфтежа на бяла акация, амброзия и някои други растения. Постепенно, с възрастта, алергията се разширява и задълбочава... Сега имам хранителна и лекарствена алергия, и то е придружено от имунодефицит, като например неразумен Херпес. Естествено, за такъв дълъг период на болест, аз научих почти всички „чар” на алергии - хрема, оток на ларинкса, небцето, очите. Слава Богу за сега нямаше анафилактични реакции... Взеха Димедрол, Диазолин, Супрастин, Тавегил, Перитол, Фенкарол, Лоратадин, Цетрин, Еден, Деслоратадин (в различни версии)... Ериус не се опита, но аз планирам, защото всички предишни лекарства спряха да помагат. Имам проблеми със стомашно-чревния тракт, но не знам какво е основното в моята алергия - стомашно-чревния тракт или алергията...? Гастроентерологът предписва Omez, Domperidone, Polisorb, Karsil... КРАТКА - Разбрах, че добрите лекари, като всички специалисти като цяло, са не повече от 10%. Естествено, всички те не работят в периферията, но сега не са в свободното лекарство. Проблемът е, че лекарите, които бягаха към платените медицински центрове, не станаха по-квалифицирани от това, но успяха да вземат пари за своите услуги в много по-големи количества, отколкото в държавната система. лекарство. Ситуацията със здравето на хората постоянно ще се влошава поради различни причини, но основната причина, според мен, е, че заплащането на работата на лекарите НЕ Е ЗА РЕЗУЛТАТИ, а по-скоро малко... За съжаление, тази порочна практика идва от шаманите и води до пълна безнаказаност на лекарите и взаимна отговорност. В света няма повече професия, в която да съществува такава безнаказаност за грешки в работата. Затова всички сме обречени на страдания от болести и самолечение. Мисля, че всеки ще се съгласи с мен, че САМОУПРАВЛЕНИЕТО е свързано главно с ДИСТРИКАЦИЯ към лекарите, въпреки че има и само човешка глупост... Извинявам се за многословността...

Искам да добавя информация, че алерголозите са само в Симферопол и Севастопол в Крим, останалите селища са обречени да оцелеят с надеждата на Бог...

Neveryu отрицателни отзиви за Erius.prepart много ефективно се справят с признаците на моите алергии.Отстранява пристъпите на ринит и кихане, и това, което е особено важно за мен, помага да се справи с астматична атака в комбинация със Seredit дава 100% положителен резултат.

Лечение на алергии от Erius

Антихистаминът Erius (деслоратадин) е едно от най-популярните средства за лечение на алергии. Той запазва висока степен на безопасност и се характеризира с почти пълна липса на странични ефекти.

Лекарството има допълнително противовъзпалително и антиедемно действие, което не е свързано с противодействието на Н1-хистаминовите рецептори. Неговата структура съдържа допълнителни компоненти: двузаместени калциеви фосфати, талк, царевично нишесте и целулозни микрочастици.

Фармакологично действие

Erius блокира хистаминовите рецептори, в допълнение, освен че инхибира активността на алергичните симптоми, лекарството може да потисне производството на противовъзпалителен цитокин.

Erius потиска еозинофилната адхезия и хемотаксис, като помага за намаляване на образуването на противовъзпалителен хемокин.

Лекарството не позволява супероксидните аниони да образуват гранулоцити и потиска бронхоспастичната реакция.

Активната съставка - деслоратадин (лоратадин), поради специалния си метаболизъм, не е в състояние да покаже изразен седативен ефект при използване на препоръчителната доза.

Голямото предимство на Ериус е липсата на проникване през кръвно-мозъчните бариери.

Максималното натрупване на лекарството се отбелязва след 3 часа от началото на употребата. Средният полуживот на веществото от тялото е 25-27 часа. Приемането на Erius в доза от 5 до 20 mg в продължение на 7 дни не разкрива признаци на натрупване на лекарството в тялото на пациента.

Висока бионаличност на антихистаминово средство се осигурява чрез свързване с плазмените протеини с 85-87%. Деслоратадин от пациента се екскретира под формата на глюкуронидни съединения с фекалии - около 7%, а с урината - само 2% в непроменено състояние.

Показания за употреба

Erius се предписва за следните симптоми:

  • развитие на сезонен алергичен ринит;
  • алергичен конюнктивит, полиноза, хранителни алергии;
  • хронично развитие на идиопатична уртикария, ангиоедем;
  • хиперемия и обрив по кожата.

Лекарството може да бъде предписано за облекчаване на тежкия сърбеж, разкъсване и други алергични прояви.

Противопоказания

Според инструкциите за лекарството, Erius има редица противопоказания, които включват:

  • индивидуална чувствителност към деслоратадин, включена в лекарството, и други компоненти на лекарството;
  • не можете да използвате антихистамин по време на бременност и кърмене на детето, тъй като инструментът притежава свойствата на натрупване в кърмата;
  • таблетки не трябва да се предписват на деца под 2 години (за употреба се препоръчва само сироп).

Освен това трябва да се има предвид, че лекарството се взема с повишено внимание при пациенти, страдащи от тежка бъбречна недостатъчност.

Странични ефекти

В случай на нарушение на дозата, както и в случай на неправилна употреба на лекарството, могат да се развият негативни прояви, които се изразяват със следните симптоми:

  • появата на болки в главата;
  • умора, неприятно състояние;
  • поява на тахикардия, треска и др.

Освен това могат да се появят всички прояви на алергия, проявяващи се с хиперемичен обрив, оток, сърбеж и в някои случаи шокови състояния.

инструкция

Erius е под формата на хапчета и бебешки сироп. Лекарството се предписва в зависимост от общото състояние на пациента и степента на алергична активност.

таблетки

Таблетките Erius са кръгли, покрити със синкав цвят. Една таблетка съдържа 5 mg активно вещество (деслоратадин).

  • таблетки се предписват на възрастни пациенти и деца от 12 години до 1 ТБ. 1 път на ден, независимо от храненето;
  • продължителността на лечението и необходимата доза се предписват от лекуващия лекар. Средната продължителност на лечението с таблетки Erius е между 1 и 3 седмици.

сироп

Тази лекарствена форма е представена от бистра оранжева течност със сладък вкус. Един милиграм сироп съдържа 0,5 mg. активна съставка.

В допълнение към деслоратадин, сиропът съдържа допълнителни компоненти: лимонена киселина, динатриев едетат, натриев бензоат, натриев цитрат дихидрат.

Erius сироп се предписва за алергии при възрастни и деца в следните дози:

  • възрастни и деца след 12 години - 10 ml 1 път на ден;
  • деца от 6 месеца до 11 - 2 ml. Веднъж на ден;
  • деца от една година до 5 - 2,5 ml. веднъж;
  • Препоръчителната доза за деца от 6 до 11 години е 5 ml, независимо от употребата на храна, веднъж дневно в продължение на 24 часа.

Препоръчва се лечението с Erius да се извършва с повишено внимание сред малките деца във възрастовата група под една година, тъй като ефективният ефект на лекарството не е добре разбран. При някои бебета приемането на антихистамин може да бъде придружено от треска, студени тръпки, диария, безсъние и др. На тази възраст е важно да се проведе диференцирана диагноза на алергии.

Таблетките Erius, както и сиропът, имат бърза абсорбция. Тяхното присъствие може да бъде определено в кръвта на пациента след 30 минути. След това лекарството има ясен антиалергичен ефект. Максималната ефективност на лекарството се наблюдава след един час и е валидна за един ден.

Взаимодействие с лекарства

Проведените проучвания не разкриват лекарствени взаимодействия с други лекарства на Erius. Антихистаминът не увеличава ефекта на етанола върху централната нервна система. В допълнение, ефектът на лекарството не зависи от диетата.

аналози

Лекарствата, които са близки по фармакологично действие с Erius, включват:

  • Кларитин, Деслоратадин;
  • Елиза, Лоратадин.

Тези лекарства имат една структурна форма и се основават на активното вещество десларатадин. Таблетките и сиропът за алергия трябва да съдържат доза от този компонент, не по-малка от 5 mg.

Най-близкото до действие на Ериус е антихистаминът с удължено действие - Lorddesin. Тя е много по-евтина, има висока скорост и добра смилаемост. В допълнение, Lordaestin, подобно на Erius, има минимални странични ефекти. Процентът на хората, които имат негативни симптоми за хапчета и сироп, е по-малко от 1% от пациентите.

Отзиви

Доста голям брой пациенти, които страдат от алергии, говорят положително за ефекта на лекарството. Много от тях са опитали много различни антихистамини, които имат различна ефикасност.

Голямото предимство на лекарството е минималното наличие на странични ефекти. Особено при пациентите, които Ериус не проявява повишена сънливост, което позволява на алергиите да водят нормален живот, а не да се заключват в стените на дома.

Много родители отбелязват положителния ефект на лекарството върху младите пациенти. Той се справя добре с алергичния ринит, облекчава сърбежа и зачервяването на кожата, ефективно облекчава подуването. Хапчетата са доста трудно да се дадат на децата, те не могат да ги вземат сами, така че сиропът е отлична алтернатива. В допълнение, децата са щастливи да вземат сироп от алергии, тъй като мирише добре и има сладък вкус.

Въпреки това, колко хора - толкова много мнения. Някои хора отбелязват, че Erius е пристрастяващ към тях и вече не е в състояние да облекчи алергичните симптоми. Освен това, лекарството временно облекчава общото състояние на тялото, но не лекува самата алергия.

В допълнение, Erius е доста скъпо: опаковката на лекарство може да струва от 550 рубли до 850.

Важно е да се отбележи, че самостоятелно прилаганият антихистамин за лечение на алергии е напълно изключен. Въпреки привидната сигурност, всяко лекарство може да предизвика редица странични ефекти при някои хора, сред които анафилактичният шок се счита за най-опасен. Това състояние изисква спешна медицинска помощ!

Това трябва да се има предвид при назначаването на Ериус. Лекарството трябва да бъде само след предварителна медицинска консултация.

ЧЛЕН В РУБРИКА - наркотици.

Коментари по статията „Лечение на алергии от Ериус“

Много често ме измъчва хрема. След продължително лечение, като много тестове, лекарят каза, че е алергичен ринит. И ме измъчва не само през пролетта и лятото, но и през останалата част от годината, с малко по-малко интензивност. Но какво мога да направя, очевидно имам това наследствено заболяване. Затова трябва постоянно да приемам антихистамини. Първоначално ми беше предписано Ериус - лекарството ми помогна, но се оказа малко скъпо за мен (имайки предвид, че трябва да го вземам през цялото време). Трябваше да потърся по-достъпна алтернатива. След като претърси в интернет, попаднах на такъв инструмент като Ezlor, вътрешната подготовка на компанията Ozone. Цената му е два пъти по-ниска, но съставът е същият. Да, и те имат подобни инструкции. Отидох в аптеката и купих това ново лекарство за мен. Таблетки с малък размер, опаковани в блистер, лесно се поглъщат. Да, и самата опаковка е компактна, лесно можете да вземете със себе си. Вземете Ezlor веднъж дневно. Ефектът продължава цял ден, не предизвиква сънливост. Като цяло мога да посъветвам Ezlor като достойна алтернатива на скъпия Erius. По отношение на ефективността, тя не е по-ниска, но помага да се спестят пари. Иска ми се никога да не нараниш никого!

Добавете коментар Отказ

Copyright © 2016 Алергия. Материалите на този сайт са интелектуална собственост на собственика на интернет сайта. Копирането на информация от този ресурс е разрешено само с пълна активна връзка към източника. Преди да използвате материалите, задължително се консултирайте с лекар.

Aerius

Описание към 12 декември 2015 година

  • Латинско наименование: Aerius
  • ATC код: R06AX27
  • Активна съставка: Desloratadine (Desloratadine)
  • Производител: Schering-Plau Labo N.V., Белгия (Schering-Plau Corporation / филиал на САЩ)

структура

Таблетката съдържа: деслоратадин, калциев фосфат дихидрат, микрокристална целулоза, талк, царевично нишесте, бял восък, лактоза монохидрат, титанов диоксид, индиго кармин макрогол.

Съставът на сиропа: микронизиран деслоратадин, сорбитол, пропиленгликол, безводна лимонена киселина, натриев цитрат дихидрат, динатриев едетат, захароза, натриев бензоат, ароматизатор, жълта боя, пречистена вода.

Формуляр за освобождаване

Таблетки Erius - двойно изпъкнали, кръгли форми в блистер от 7, 10 таблетки в картонена опаковка № 7, 10.

Erius сироп - прозрачна течност 0,5 mg / ml портокал в градуирани тъмни стъклени бутилки от 60/120 ml с дозираща пластмасова лъжица в картонена кутия от 1 бутилка.

Фармакологично действие

Фармакодинамика и фармакокинетика

фармакодинамика

Антихистаминово лекарство (активен метаболит на лоратадин) има дълготраен ефект. Инхибира различни реакции на алергично възпаление (освобождаване на про-възпалителни цитокини, про-възпалителни хемокини, продуциране на супероксидни аниони, хемотаксис и адхезия на еозинофили, освобождаване на адхезионни молекули, освобождаване на хистамин, левкотриен С4, простагландин D2). По този начин се предотвратява развитието и се намаляват проявите на алергични реакции. Лекарството има антиексудативна и антипруритен ефект, намалява пропускливостта на капилярите, облекчава спазми на гладките мускули, оток на тъканите.

Лекарството няма седативен ефект и не засяга централната нервна система, не влияе на психомоторните реакции. Ефектът на лекарството след перорално приложение се появява след 30 минути и продължава един ден.

Фармакокинетика

Лекарството след поглъщане бързо и добре се абсорбира в храносмилателния тракт. В кръвната плазма се определя след 30 минути. Чрез BBB не прониква. Клинично тежка кумулация при приемане на терапевтични дози не се наблюдава. Максималната концентрация в кръвта - след 3 часа. Силна връзка с кръвните протеини (85-87%). Метаболизира се в черния дроб до образуване на деслоратадин. Малка част (

свръх доза

При приемане на Erius в доза, надвишаваща пет пъти терапевтичната доза за 2 седмици, няма клинично значими симптоми на предозиране.

взаимодействие

Не е установено клинично значимо взаимодействие с други лекарства. Лекарството не усилва ефекта на етанол (алкохол) върху централната нервна система. Приемът на храна и алкохолът не влияят върху ефективността на лекарството.

Условия за продажба

Условия за съхранение

При температури до 30 ° С.

Срок на годност

Ериус по време на бременност

Лекарството не се препоръчва да се приема по време на бременност, тъй като няма надеждни клинични данни за безопасността на лекарството за тялото на плода и майката. Тъй като лекарството бързо прониква в кърмата, то не може да се използва по време на кърмене.

Ериус за деца

Назначаването на антиалергични 2-ро и 3-то поколение е по-подходящо при деца. Важно е лекарството да няма ефект върху психомоторната функция и кардиотоксичното действие. Той е изключително безопасен за децата и има специален формуляр за освобождаване за тази възрастова категория.

Инструкциите на Erius сироп за деца показват, че сиропът за деца е противопоказан при деца под 6 месеца и таблетки до 12 години, тъй като безопасността на употребата му не е установена. Важно е, че при продължителна употреба ефективността на лекарството се запазва и няма нужда да се заменя с друг агент. Това е важно при лечението на хронични алергични заболявания, които понякога изискват постоянна употреба.

Erius сироп за деца, положителни отзиви от които често се предписват за алергичен ринит. Родителите отбелязват, че през първата седмица от лечението, изпускането на носа, сърбежът и кихането, пълното облекчаване на симптомите, включително запушването на носа, се намаляват след 2 седмици. При деца с атопичен дерматит се забелязва, че сърбежът изчезва на 5-ия ден и намаляването на обрива на 7-ия ден.

Аналози на Ериус

Аналози на Erius, в които активното вещество и ATX кодът съвпадат: Alergomax, Alernova, Alersis, Allergo-Norm, Allergostop, Desloratadin, Dezorus, Lordes, Lorddestin, Trexil Neo, Telfast, Fribris, Edem, Erides и др.

Цената на аналозите варира в широки граници, има аналози на по-висока и по-ниска цена от Ериус, но в много отношения цената зависи от производителя, опаковката, броя на таблетките в опаковка. Ако пациентът има специална чувствителност към деслоратадин, можете да изберете синоними на лекарството. Например, лекарството "Zodak" може да се използва като аналог на сиропа "Erius".

Кое е по-добре: Ериус или Телфаст?

Телфаст принадлежи към II поколението на (не-седативни) антихистамини. Тези две лекарства се различават в активната съставка, в този случай е fexofenadine, който не се метаболизира в организма, така че неговата фармакокинетика не се променя, когато черният дроб и бъбреците са нарушени. Максимално безопасно. Действието се появява след 1 час, а максималното - след 6 часа. Крайният полуживот от 11-15 часа, така че в някои случаи лекарството се предписва 2 пъти на ден. Няма форма на сироп, която да ограничава допускането при малки деца. Може би употребата на лекарството при деца от 6 години (30 mg таблетки).

Деслоратадин - активната съставка на Ериус - единственият блокер на Н1-хистаминовите рецептори, който в проучванията показва деконгестинен ефект - намалява назалната конгестия по време на сезонен алергичен ринит. Ефективен при комбинация от алергичен ринит и бронхиална астма, както и хронична уртикария. Чрез активност срещу H1 рецептори, Erius е 3-4 пъти по-висок от II-поколение лекарства. Важна характеристика на това е наличието на противовъзпалителна активност. Действието започва след 30 минути и достига максимум след 1 час, а дългият полуживот осигурява терапевтичен ефект през деня. Характеризира се с висока степен на сигурност. Той не причинява неблагоприятни ефекти върху сърдечно-съдовата система и се понася добре. Използва се при деца от 1 година (сироп) и над 12 години (таблетки).

Какво да изберем: Lordaestin или Erius?

Lordaestin и Erius имат една активна съставка - деслоратадин, както изглежда, ефективността на лекарствата е една и съща. Наличен в същата доза, полуживотът е до 27 часа, така че се приема 1 път на ден. Няма форма на сироп. Лекарството се приема при деца от 12 години.

Препаратите се различават по производител и цена. Lordaestin е генеричен, производител Gedeon Richter-RUS (Русия), разходите за 30 таблетки 752 рубли. Второто лекарство е оригинално, производителят Schering-Plough Labo N.V. (Белгия), цената на 10 таблетки 548 рубли.

Ериус Ревюта

Отзиви за Erius таблетки

В повечето прегледи пациентите говорят за лекарството като добро средство.

  • „... Аз съм алергичен от 16-годишна възраст. Алергия към прах. Постоянно правят мокро почистване. Какви са само хапчета за алергия, които не съм опитвал. Сега приемам Ериус - това е отлично лекарство за алергии, можете да кажете моето спасение. Бързото потиска действието на алергените, липсва сънливост. След завършване на десетдневен курс, не се чувствам алергичен пристъп. Аз отивам да посещавам свободно без никакви проблеми. "

Ериус Сироп Ревюта

Отзивите са разнообразни, но предимно положителни.

  • „... Детето е на 14 месеца. Алергия от раждане, проявена чрез оток и обрив. Лекарят предписал сироп и разказал как да го взема. Забележителен резултат, на втория ден, симптомите на алергия изчезват, можем да ходим с бебето колкото е необходимо. Ефектът след курса на лечение продължава 10-15 дни. Изпиха 2 курса, симптомите на алергия след отмяната му не бяха толкова изразени. Сиропът е добър, детето го пие без възражения.

Лекари прегледи

Лекарство с клинично значими антиалергични свойства и доказана противовъзпалителна активност. Той потиска развитието на началната фаза на алергичния отговор, потиска алергичното възпаление, като по този начин повишава качеството на живот на пациентите. Добрата поносимост и високата степен на безопасност ни позволяват да препоръчаме лекарството за лечение на възрастни и деца с алергичен сезонен ринит и хронична уртикария. При продължително приемане на Erius не се наблюдава резистентност към нея, което позволява да се предписва за дълъг период от време (до една година) за такива заболявания като алергичен ринит, атопичен дерматит и бронхиална астма.

Ериус цена къде да купя

Цената на Erius таблетки 5 мг №7 в аптеките в Москва варира в рамките на рубли 365 -460 рубли на опаковка; №10 - от 482 до 628 рубли.

Цената на сироп Erius 2,5 г на 60 мл бутилка варира от 525 до 646 рубли; 120 мл бутилка сироп за деца струва от 670 до 870 рубли на опаковка.

Цената на Ериус в Украйна за таблетки № 7 варира в рамките на 167 - 226 гривни; №10 —240 -258 гривна на пакет. Капки (сироп) в бутилка от 60 мл в аптеките на Украйна (Киев) струват средно 180 гривни; в бутилка от 120 мл - 328 гривна. Тези хапчета за алергия могат да бъдат закупени в други градове на Украйна. Техните разходи в аптеките вериги в Днепропетровск, или в Одеса е почти същата като цената им в Киев.

Купете всички форми на лекарството без затруднения може да бъде в повечето аптеки в Москва и други руски градове, както и в аптечната мрежа на Украйна.