Какво помага на Кларитин: инструкции за употреба

Кларитин е антихистаминово лекарство от фармацевтичната корпорация SCHERING-PLOWH LABO.

Той е селективен (селективен) блокер на периферните Н1-хистаминови рецептори, като основният компонент - лоратадин, има дълъг, бърз и ефективен антиалергичен ефект - премахване на сърбеж, подуване и възпаление, без да предизвиква сънливост и сухота и дразнене на лигавиците.

На тази страница ще намерите цялата информация за Кларитин: пълни инструкции за употреба на това лекарство, средни цени в аптеките, пълни и непълни аналози на лекарството, както и прегледи на хора, които вече са използвали Кларитин. Искате ли да оставите мнението си? Моля, напишете в коментарите.

Клинико-фармакологична група

Блокатор на хистамин H1 рецептор. Противоалергично лекарство.

Условия за продажба на аптеки

Издава се по лекарско предписание.

Колко е Klaritin? Средната цена в аптеките е на ниво от 235 рубли.

Форма и състав за освобождаване

Кларитин може да се закупи в хапчета или в сироп.

  • активна съставка: лоратадин; 1 таблетка съдържа 10 mg лоратадин;
  • помощни вещества: лактоза, магнезиев стеарат, царевично нишесте.
  • активна съставка: лоратадин; 1 ml сироп съдържа 1 mg минерализиран лоратадин;
  • помощни вещества: натриев бензоат, пропиленгликол, лимонена киселина монохидрат, изкуствен (прасковен) ароматизатор, глицерин, инвертирана захароза, вода.

Фармакологичен ефект

Лекарството Кларитин има антиалергични, антихистаминови и противовъзпалителни ефекти. Тези терапевтични ефекти се дължат на факта, че кларитин блокира хистаминовите рецептори. Ефектите се развиват много бързо (в рамките на половин час) след приемане на лекарството и продължителността им е до 24 часа.

Кларитин блокира хистаминовите рецептори, предотвратявайки развитието на алергична реакция. По принцип, самият хистамин се освобождава под въздействието на алерген, който е влязъл в тялото, но рецепторите на клетките, върху които той действа, са блокирани и веществото просто не може да упражнява своя ефект. По времето, когато лекарството е взето, обикновено определено количество хистамин вече е влязло в контакт с неговите рецептори и процесът на алергична реакция е започнал. Но след приема на лекарството, той блокира останалите рецептори и алергичната реакция не може да продължи.

В резултат на това симптомите, които вече са се развили, преминават бързо, тъй като техният курс и усилване на клетъчно ниво вече не се поддържат.

Показания за употреба

Какво помага? Кларитинът принадлежи към групата на антиалергичните лекарства, осигуряващи антипруритен и антихистаминов ефект. Основните индикации за целта му са:

  • остра и идиопатична хронична уртикария;
  • ангиоедем (език, ларинкса и фаринкса);
  • алергични реакции към ухапвания от насекоми;
  • комплексна терапия на бронхиална астма;
  • целогодишен алергичен ринит и полиноза (сезонен алергичен ринит);
  • целогодишен и / или сезонен алергичен конюнктивит;
  • заболявания на кожата и меките тъкани от алергичен характер (екзема, дерматит);
  • псевдо-алергични реакции, свързани с употребата на хистамин-освободител (шоколад, домати, кафе, ягоди, какао и други алергенни продукти).

В същото време, това лекарство облекчава основните симптоми на тези патологични състояния - сърбеж, обрив, кихане, хрема, подуване на лигавиците, разкъсване, бронхоспазъм и парене.

Противопоказания

  • Период на кърмене;
  • Свръхчувствителност към лекарството.

В допълнение, употребата на Claritin е противопоказана.

  • Сироп: дефицит на захараза или изомалтаза, непоносимост към фруктоза, глюкозо-галактозна малабсорбция; възраст до 2 години.
  • Таблетки: лактазен дефицит или малабсорбция на глюкозо-галактоза, нарушена толерантност на галактоза; възраст до 3 години.

Препоръчва се лекарството да се предписва на пациентите по време на бременност и при тежка чернодробна дисфункция.

Употреба по време на бременност и кърмене

Безопасността на лоратадин по време на бременност не е установена. Употребата на лекарството Кларитин по време на бременност е възможен само ако предвидената полза за майката надвишава потенциалния риск за плода.

Лоратадин и неговият активен метаболит се екскретират в кърмата, така че когато се предписва лекарството по време на кърмене, въпросът за преустановяване на кърменето трябва да бъде разрешен.

Инструкции за употреба

Инструкциите за употреба показват, че Кларитин се предписва през устата, независимо от храненето.

  • Възрастни (включително пациенти в напреднала възраст) и юноши над 12 години се препоръчват да приемат Кларитин в доза от 10 mg (1 таб. Или 2 чаени лъжички / 10 ml / сироп) 1 път / ден.
  • За възрастни и деца с тегло над 30 kg с тежко увредена чернодробна функция, началната доза е 10 mg (1 таблетка или 2 чаени лъжички / 10 ml / сироп) през ден, с телесно тегло 30 kg или по-малко - 5 mg (1 чай) лъжица / 5 ml / сироп) през ден.
  • Деца на възраст от 2 до 12 години, дозата на Кларитин се препоръчва да се предписва в зависимост от телесното тегло: с телесно тегло по-малко от 30 kg - 5 mg (1/2 табл. Или 1 tsp / 5 ml / сироп) 1 път / ден, с тегло тяло 30 kg или повече - 10 mg (1 таб. или 2 чаени лъжички / 10 ml / сироп) 1 път / ден.

Пациенти в напреднала възраст и пациенти с хронична бъбречна недостатъчност не се нуждаят от корекция на дозата.

Инструкции за сироп Сироп

Възрастните пациенти предписват сироп в две чаени лъжички (10 ml) веднъж дневно. Деца от две до три години и с тегло под 30 килограма допустим сироп - 1 чаена лъжичка или 5 ml на ден.

За хората, включително децата с тегло над 30 килограма, с тежка степен на увреждане на черния дроб и дисфункция на функциите му, допустимата начална доза е не повече от 10 ml от лекарството (2 чаени лъжички) веднъж на всеки два дни. Ако при същите заболявания телесното тегло е по-малко от 30 килограма, първоначалната доза ще бъде наполовина по-голяма - 5 ml (1 чаена лъжичка сироп) на всеки 48 часа.

Странични ефекти

Обикновено кларитинът, според мненията, се толерира добре от деца и възрастни.

Нарушенията на нервната система могат да се проявят като:

  • При възрастни - главоболие, умора, сухота в устата, сънливост:
  • При деца - нервност, главоболие и седативно действие.
  • При възрастни, нарушенията на храносмилателната система най-често се проявяват като гадене, нарушена чернодробна функция и гастрит.

Също така, според прегледите, Кларитин може да причини:

  1. Сърцебиене, тахикардия (сърдечно-съдова система);
  2. Кожен обрив, анафилаксия (алергични реакции);
  3. Алопеция (кожа).

свръх доза

Предполага се, че предозирането на Кларитин може да се прояви по симптоми като главоболие, тахикардия, сънливост. В този случай трябва незабавно да се консултирате с лекар. Като лечение обикновено се предписва поддържаща и симптоматична терапия. Допуска се стомашна промивка и абсорбция на адсорбенти (активен въглен в натрошена форма се смесва с вода).

Лоратадин не се елиминира чрез хемодиализа. След спешна помощ, състоянието на пациента трябва да се следи.

Специални инструкции

За деца под 3 години, Кларитин се предписва под формата на сироп, а дозата на лекаря се изчислява в зависимост от телесното тегло.

Тези, които са предразположени към алергични реакции, трябва да спрат да използват Кларитин преди провеждане на диагностични тестове, тъй като антихистамините могат да доведат до изкривяване на резултатите от изследванията.

По време на периода на лечение с лекарства можете да продължите да шофирате или да механизми, тъй като лоратадин не влияе върху работата на централната нервна система.

Взаимодействие с лекарства

Комбинираната употреба на това лекарство и кетоконазол, еритромицин или циметидин може да повиши концентрацията на лоратадин в организма или в неговия метаболит. Това обаче няма особено клинично значение.

Отзиви

Получихме обратна връзка от хората за Claritin:

  1. Ксения. Данните за страничните ефекти са значително подценени. Преди седмица тя взема това лекарство в продължение на няколко дни по 5 mg на ден, дори 10, в резултат на което една сутрин се събуди от тежка болка в стомаха, която никога преди не се е случвала с мен, и по принцип не го приемам и дори повече фоновите алергии се хранят правилно. И един от моите приятели, който редовно приема това лекарство според инструкциите, си наля чай в бяла керамична чаша и попари, защото й се струваше, че чашата е направена от вестник. Това са хапчетата, които не предизвикват сънливост. Но причините за проблеми са много.
  2. Марина. Моето тяло произвежда най-силните алергични реакции към котешка коса (най-вече в дома на някого, където котките живеят постоянно). Почти незабавно има недопустимо сърбеж по кожата. Единственото лекарство, което ми помага, е кларитин. Опитах по-евтини колеги, те бяха безполезни.
  3. Олга. Не е ясно защо преди пет години имаше алергия към котешка кожа. Ако отида при приятели, които имат котка, тогава се осигуряват кожни прояви (обриви и мехури). Опитах различни хапчета и капки, но само Кларитин наистина помага. Вземам едно хапче един час преди да дойда в апартамента, където котката е, а редът не е уртикария.

аналози

Тъй като основният компонент на лекарството е дългогодишното лекарство лоратадин, в аптечните рафтове могат да се намерят много лекарства на базата на нея, цената на които е много по-ниска от белгийската. Това е:

  • Lorageksal;
  • Klarotadin;
  • Лоратадин-Teva;
  • Лоратадин-STADA;
  • Klarisens;
  • лоратадин;
  • Lomilan;
  • Klaridol.

Преди употреба аналози се консултирайте с Вашия лекар.

Кларитин или цетрин: кое е по-добро?

Цетиризин действа като основно вещество на Cetrin, което, подобно на лоратадин, е блокер на H1-хистаминовите рецептори. Следователно, тези лекарства имат същите показания за употреба. В допълнение, и двете са на разположение под формата на таблетки и сироп. Но за разлика от кларитин, Cetrin сироп е предназначен за деца само на възраст от 2 до 5 години (5 ml 1 път на ден), а от 6 години таблетките се използват за елиминиране на алергичните реакции - 1 бр. 1 път на ден.

В същото време, Tsetrin не може да се използва при приемане на теофилин или успокоителни, следователно, като се има предвид същата ефективност, показания и противопоказания, при лечение с тези средства е по-рационално да се използва Claritin. Ако пациентът е принуден да приема еритромицин или циметидин, е необходимо да се даде предимство на Cetrin.

Кларитин или Ериус - кое е по-добро?

Въпросът често се среща в мрежата, кой от тези лекарства е по-добър? Всеки от тях е антиалергичен антихистамин на новото поколение. Следователно, те се характеризират с почти еднаква сила на терапевтичното действие и минимални странични ефекти. Смята се обаче, че Erius се характеризира с по-широк спектър на действие, тъй като той е активен в премахването на алергичната кашлица.

Въпреки това, можете да срещнете много мнения, когато пациентите съобщават, че Erius не им помага и те започват да вземат Claritin или обратното. По този начин, въпросът за избора на лекарство зависи от индивидуалните характеристики на всеки човек.

Условия за съхранение и срок на годност

Кларитинът се препоръчва да се съхранява на тъмно място далеч от деца, като се спазва подходящ температурен режим: 2 - 30 ° С. Таблетките запазват свойствата си в продължение на 4 години от датата на производство, сироп - за 3 години. След като ги вземе е невъзможно.

Кларитин: инструкции за употреба, аналози и прегледи, цени в аптеките в Русия

Кларитинът е антиалергично лекарство, блокер на хистаминови H1 рецептори. Използва се за облекчаване на симптомите на сезонен или целогодишен ринит с алергичен произход.

Активна съставка - лоратадин - трициклично съединение с изразен антихистамин. Има бързо и дълготрайно антиалергично действие.

Лоратадин и неговите метаболити не проникват в ВВВ. Кларитин не засяга централната нервна система, не показва антихолинергични и седативни ефекти, не влияе на скоростта на психомоторните реакции. При провеждане на клинично проучване, при което се използва кларитин в продължение на 90 дни при доза, която е 4 пъти по-висока от терапевтичната, не е установено клинично значимо удължаване на Q-T интервала на ЕКГ.

При продължително лечение са възможни клинично значими промени в жизнените показатели: данни от медицински преглед, лабораторни резултати или ЕКГ.

Лоратадин няма значителна селективност за хистамин Н2 рецептори. На практика няма ефект върху сърдечно-съдовата система или функцията на пейсмейкъра.

След като вземете хапчето Кларитин, то започва да действа в рамките на 30 минути. Антихистаминният ефект достига максимум след 8 до 12 часа от началото на действието и продължава повече от един ден.

Показания за употреба

Какво помагат хапчетата Кларитин? Според инструкциите, лекарството се предписва в следните случаи:

  • лечение на сезонен и целогодишен алергичен ринит и отстраняване на симптомите, свързани с тези заболявания: кихане, сърбеж на носната лигавица, ринорея, усещане за парене и сърбеж в очите;
  • лечение на кожни заболявания от алергичен произход (включително хронична уртикария) при възрастни и деца на възраст 3 години.

Инструкции за употреба Кларитин, таблетки за дозиране

Таблетките се приемат перорално, независимо от храненето.

Стандартната дозировка на таблетките Кларитин, съгласно инструкциите за употреба - 1 таблетка 10 mg 1 път на ден. Деца под 12 години коригират дозата в зависимост от телесното тегло.

Деца на възраст от 2 до 12 години с тегло до 30 kg - по 5 mg всяка (1/2 таблетка или 5 ml сироп), с тегло 30 kg и повече - 10 mg (1 таблетка Claritin).

Деца от 2 до 3 години ръководство препоръчва използването на сироп Claritin, таблетки до 3 години са противопоказани.

При хронична бъбречна недостатъчност и при пациенти в напреднала възраст не се налага корекция на дозата.

За хора с нарушена чернодробна функция или бъбречна недостатъчност, началната доза трябва да бъде 10 mg (1 таблетка или 2 чаени лъжички / 10 ml / сироп) през ден.

Странични ефекти

Инструкцията предупреждава за възможността за развитие на следните нежелани реакции при предписване на таблетки Кларитин:

  • От страна на храносмилателната система при възрастни: може би - сухота в устата, гадене, гастрит; рядко - чернодробна дисфункция.
  • От страна на централната нервна система при възрастни: възможно - главоболие, умора, сънливост; при деца (рядко) - главоболие, нервност, седативно действие.
  • Алергични реакции при възрастни: кожен обрив е възможен; рядко - анафилактични реакции.
  • Дерматологични реакции при възрастни: има редки съобщения за алопеция.

Противопоказания

Противопоказано е да се назначи Кларитин в следните случаи:

  • възраст до 2 години (за сироп);
  • възраст до 3 години (за таблетки);
  • период на кърмене (кърмене);
  • редки наследствени заболявания (нарушения в поносимостта на галактоза, лактазна недостатъчност или глюкозо-галактозна малабсорбция) - поради наличието на лактоза, която е част от таблетките;
  • дефицит на захараза / изомалтаза, фруктозна непоносимост, глюкозо-галактозна малабсорбция - поради присъствието на захароза, която е част от сиропа;
  • свръхчувствителност към лекарството.

Трябва да се предписват предпазни мерки на пациенти с тежко увредена чернодробна функция по време на бременност.

свръх доза

Симптоми на предозиране - сънливост, тахикардия, главоболие.

Препоръчва се стомашна промивка, вземане на адсорбенти (активен въглен на прах с вода), симптоматична и поддържаща терапия.

Активното вещество не се екскретира чрез хемодиализа. След предоставяне на спешна помощ е необходимо да се продължи наблюдението на състоянието на пациента.

Аналози Кларитин, цена в аптеките

Ако е необходимо, таблетките Кларитин могат да бъдат заменени с аналог за терапевтично действие - това са антихистамини:

Изборът на аналози е важно да се разбере, че инструкциите за употреба на Claritin, цените и прегледите, не се прилагат за лекарства със сходен ефект. Важно е да се консултирате с лекар, а не да правите независима смяна на лекарството.

Цена в руски аптеки: таблетки Кларитин 10 мг 10 бр. - от 217 до 255 рубли, сироп цена 60ml - от 246 до 273 рубли, според 597 аптеки.

Съхранявайте при температури до 25 ° C. Да се ​​съхранява на място, недостъпно за деца. Срок на годност: таблетки - 4 години, сироп - 3 години.

Условия за продажба от аптеките - без рецепта.

В интернет доста често има прегледи на сиропа и таблетките Кларитин, но мнението на хората за неговото действие е доста неясно. Много от тях съобщават, че лечението с наркотици е било ефективно за тях. Въпреки че някои хора трябваше да търсят по-подходящо лекарство, тъй като техните алергични симптоми само леко намаляват.

Как се Кларитин за алергии и какво е важно да се знае за лекарството

Белгийската медицина Кларитин е ефективно лекарство, което премахва симптомите на алергична реакция на организма възможно най-скоро.

Активното вещество действа селективно, като спира Х-1 хистаминовите рецептори. Той не засяга близките органи, нервната система.

особеност

Кларитин се предлага в таблетки и под формата на сладък сироп, който е предназначен за деца. Таблетките с бял цвят, с овална форма, се разделят от едната страна на риска в две половини. От една страна, търговската марка на фирмата е заменена (колба + купа + номер 10). Блистерната опаковка съдържа 7-10 таблетки, които са поставени в картонена кутия с 1-3 пика. Също така, всеки пакет има инструкции за правилното прилагане на антихистамин.

Сиропът е гъста хомогенна маса, прозрачна и почти безцветна. В бутилка от тъмно стъкло се опаковат 60 или 120 мл. В кутията е поставена пластмасова мерителна лъжица или спринцовка с нанесени измервания. Инструкцията за използване на инструмента е необходима.

Една таблетка съдържа 10 mg от активната съставка и 1 ml сироп - 1 mg.

Допълнителни компоненти на таблетки:

  • магнезиев стеарат;
  • лактоза монохидрат;
  • царевично нишесте.

При избора на лекарство за алергии се препоръчва да се вземе предвид реакцията на организма към допълнителни вещества.

Активно действие

Лекарственият компонент на двете форми е лоратадин. Веществото намалява пропускливостта на капилярите, блокира хистамина, противодейства на проявата на алергична реакция. В същото време инструмент от ново поколение действа избирателно само върху съединения, които предизвикват алергия. Останалите органи, включително нервната система, лекарството няма ефект. Следователно, нежелани реакции се срещат само при 2% от пациентите.

Ефективно действа като превенция на алергиите.

Допълнителни съставки на сиропа (лимонена киселина, вода със специално пречистване, захароза, аромат на праскова) служат за подобряване на вкуса на лекарството.

Механизмът на действие в организма

Кларитин приема, независимо от храненето. 1 таблетка осигурява антихистаминов ефект през деня. След 30 минути инструментът влиза в кръвния поток, абсорбира се през стените на стомаха. Най-голямо количество вещество в плазмата на пациента се отбелязва 2 часа след приемане на дозата на лекарството.

Ако приемът се съчетава с храна, скоростта на реакцията се забавя с 1 час.

Кларитинът се екскретира през бъбреците (27% на първия ден) от черния дроб. Хроничните урогенитални заболявания не засягат карентния период. Алкохолното увреждане на черния дроб забавя евакуацията на Кларитин от организма.

Времето на полуживот на лекарството е 24-48 часа. Дериватите се отстраняват от тялото до 4 дни.

Какви са симптомите на лечението?

Кларитинът е предназначен да устои на алергични прояви. Затова се използва за следните симптоми:

  • зачервяване на клепачите, свързани с оток, скъсване, тежък сърбеж, конюнктивит;
  • сезонна проява на алергичен ринит;
  • сърбящ кожен обрив;
  • симптоми на екзема, псориазис, дерматит;
  • алергична реакция на организма към определени храни;
  • Оток на Quincke, неадекватен отговор на ухапвания от насекоми;
  • възпалителни прояви на лигавиците на дихателната система.

Противопоказания и странични ефекти

Не се препоръчва лечение с Claritin в следните случаи:

  • по време на бременност, тъй като ефектът на лекарството върху плода е неизвестен;
  • при деца до 2 години със сироп лечение, таблетки не трябва да се дават на деца до три години;
  • наследствена непоносимост към лактоза;
  • свръхчувствителност към лекарството.

Страничните ефекти при деца и възрастни се проявяват в 2% от случаите.

Признаци на лекарствена несъвместимост при деца:

  • повишена нервна раздразнителност;
  • потискане на действия и действия;
  • главоболие, началото на бърза умора, необичайна сънливост.

Реакцията на възрастни пациенти на нежелани реакции:

  • болезнено главоболие, мигрена;
  • появата на преждевременна сънливост или, напротив, твърде много вълнение, раздразнителност;
  • рязко увеличаване на апетита, жор.

В редки случаи, лекарственото средство причинява нарушаване на функционалността на организма:

  • появата на дерматит от различно естество;
  • замаяност, умора, болезнена склонност към сън;
  • повишено сърцебиене;
  • косопад;
  • от страна на храносмилателната система: признаци на гастрит, сухи лигавици, болки в черния дроб.

Как да се прилага за възрастни и деца

Таблетките кларитин се предписват на възрастни пациенти и деца над 12 години. Препоръчва се за лечение да се пие по 1 таблетка по едно и също време на деня. Ако бъбреците и черният дроб са засегнати от хронични заболявания, времето за прекъсване трябва да се увеличи до 48 часа. Малките деца (2-12 години) пият по половин таблетка на ден или 1 лъжичка сироп. За бебета (2-3 години), сироп се предписва за лечение, така че детето да не се задуши от хапчето.

Ако лечението се извършва със сироп, алергии за възрастни и юноши над 12-годишна възраст пият Claritin, 2 мерки наведнъж. Дете, което не е достигнало тегло от 30 кг, се препоръчва да намали дозата наполовина.

Препоръчва се деца под тригодишна възраст да бъдат лекувани със сироп. В същото време, ако възрастта на бебето е по-малко от 2 години, се вземат предвид очакваните вреди и ползи от лечението.

Подобряване се записва половин час след приема на лекарството във всякаква форма:

  • спирания на скъсване;
  • подуване на клепачите, лигавици;
  • пациентът спира да киха, изчезва кашлицата;
  • сърбеж на тъканите спира.

Положителният ефект продължава 24-28 часа. Няма привикване на тялото, така че лечението на хронични лезии може да се извърши дълго време. В острия период приемът продължава 5-10 дни. Продължителността на лечението зависи от здравето на пациента.

За да се предотврати приема, се препоръчва да започне един месец преди опасния период (цъфтящи растения, поленични години).

Какво да правите в случай на предозиране

При възрастни симптомите на предозиране се проявяват с четирикратно увеличение на нормата. Децата се нуждаят само от 2 пъти дозата.

Характеристики на лечението по време на бременност и кърмене

Не са провеждани специални проучвания за това как Кларитин засяга бременни жени и плода. Отбелязва се, че активното вещество има склонност да се натрупва в кърмата и кърмата. Ето защо приемането на лекарства без крайни нужди не трябва да бъде.

Когато се предписва лечение на кърмещи майки, се препоръчва преминаване към изкуствено хранене на детето.

Взаимодействие с други лекарства и алкохол

Необходимо е да се консултирате с Вашия лекар, ако приемате антихистамин с други лекарства. Някои лекарства повишават концентрацията на лоратадин в кръвта (кетоконазол, еритромицин). В резултат на това човек получава свръхдоза от стандартно количество лекарствено вещество.

Ефектът на хипнотичните, успокоителни е засилен.

Специални инструкции за лечение

В отделни случаи на лечение трябва да се избягва точна работа, шофиране.

Мнения на пациентите за това лекарство.

Препоръки на алергичен кларитин:

Празнувахме рождения ден на приятел в един грузински ресторант. Те сервираха кебап силно пипер. Почти веднага започнах да напоявам очите си, проявявайки силна кашлица, запушен нос. Е, това до няколко седящи. Жената видя състоянието ми и даде таблетка Кларитин, съветвайки да я сложи под езика. Така че изглежда да работи по-бързо. Оказа се, че съпругът й е алергичен. Така че само с това лекарство прашецът се запазва по време на пролетно-летния сезон. Това ми помогна за около 15 минути, а аз също ще нося хапчета с мен за всеки случай. Обезщетения се отпускат без рецепта. И, колкото и да е странно, в ръководството няма дълги описания. Изглежда, че само 2% от пациентите показват непоносимост към лекарството. Ще приемем, че не съм сред тях.

Марина, на 23 години

В нашето семейство сред възрастните, алергията не притеснява никого. А децата са склонни към алергични прояви. Дай боже през лятото ягоди ягоди да ядат, а през зимата - малка част от мандарина или оранжево. Веднага започнете да се изправяте и ръцете да са покрити със сърбеж. Тогава не са лекувани - всичко е безполезно. И тогава се присъедини ужасна кашлица. Изглеждаше, че вътрешностите са се оказали. При последното ни посещение при алерголог лекарят ме посъветва да изпробвам сироп от кларитин. Дъщеря ми се намръщи, а после дори хареса вкуса на лекарството. Да, и мерителна лъжица е много удобна за използване. И само веднъж на ден е необходимо да се вземе сироп. Алергията изчезна на втория ден, кожата напълно изчистена. Днес вече не си спомняме злото, носим бутилка с нас. Не мога да повярвам, че само преди 2 месеца бяхме уплашени от развитие на бронхиална астма.

Лена, на 20 години

Мнения за лекарството на лекарите

Отзиви на специалисти за този инструмент:

Работя в детска болница от 15 години. Моите пациенти страдат от различни форми на алергии. Случва се, че има две глави от саксия, и от няколко години те не успяват да се борят с болестта. Съветвам да използвате Claritin. Има лимит - от 2 години, но в спешни случаи, можете да вземете преди.

Разбира се, самото лекарство не лекува алергия, но премахва болезнените симптоми. Това е особено важно, когато има реакция към ухапвания от насекоми, съществува риск от оток на Quincke. Да, и хранителните алергии утихнаха почти веднага. Съветвам родителите да не забравят, че сиропът е лекарство.

В случай на предозиране, измийте стомаха, изпийте сорбент (най-малко активен въглен). Затова не се увличайте. Дозата за дете с тегло до 30 кг е само една лъжичка на ден, без значение колко вкусна е препаратът. Безспорното предимство на Кларитин - почти никакви странични ефекти. Вярвам, че трябва да носите със себе си бутилка, като медицинска помощ в случай на спешност.

Виталий Петрович, педиатър

Плюсове и минуси

Кларитин е лидер сред лекарствата със сходно въздействие:

  • практически няма странични ефекти;
  • разширен кръг пациенти, включително деца, възрастни хора, с различни съпътстващи заболявания;
  • цената на лекарството е достъпна за пациенти със среден доход;
  • Дозирането на лекарства не изисква рецепта.

Но не трябва да забравяме, че веществото не лекува патологията, а само премахва тревожните симптоми. Затова, за да се отървете от болестта, трябва:

  • да се диагностицира;
  • разберете кой алерген причинява неадекватен отговор на организма;
  • следват диета;
  • следвайте препоръките на лекаря.

Цената на лекарството

Цената на лекарството варира в зависимост от броя на таблетките в опаковката, обема на сиропа в бутилката:

  • блистер с 7 таблетки струва около 180 рубли;
  • Опаковка 10 маса. - около 230 рубли;
  • 30 таблетки - 570-600 рубли;
  • 60 мл сироп - 250-270 рубли.
  • 120 мл - 550-590 рубли.

В същото време цената в интернет аптеката е по-малка поради често организираните действия.

Условия за съхранение

Кларитинът се отпуска от аптеките без рецепта, но е препоръчително пациентът да се обърне към лекар, вместо да се самолекарства.

Лекарството в таблетки запазва качеството си за 4 години, гарантирано безопасно използване на сиропа е 3 години.

Препоръчва се лекарството да се съхранява на тъмно място при спазване на температурния режим от 2 до 30 ° С.

Съхранявайте лекарството от деца.

аналози

Има много лекарства с подобно действие на кларитин. В този случай средствата се разделят на структурни (същото активно вещество в основата) и лекарства със същия терапевтичен ефект, но различен състав. Разликата в цената, скоростта на излагане на източника на алергии, наличието на странични ефекти, противопоказания.

suprastin

Той има системен ефект върху организма, което води до чести странични ефекти. Не се препоръчва употребата на лекарството за точна работа, контрол на транспорта или специално оборудване.

Активната съставка на лекарството е хлоропирамин хидрохлорид. Приемането често е придружено от сухота в устата, желание за пиене. Проявява сънливост и инхибиране на реакцията.

Цената на 20 таблетки 130-160 рубли. Инструментът не се предлага под формата на сироп, но се представя под формата на таблетки и инжекции.

Aerius

Активната съставка е деслоратадин, който осигурява по-широк спектър от приложения. Особено ефективно лекарство при лечение на кашлица и алергичен характер на студа. Основната разлика в състава е допълнителните съставки, които осигуряват безопасността на активността на основния компонент.

Erius се произвежда под формата на таблетки и сироп, но цената на лекарството е много по-висока:

  • около 550 рубли за десетина таблетки;
  • 60 мл сироп струва около 670 рубли;
  • 120 мл - 850-890 рубли.

Tsetrin

Активността на лекарството се осигурява от цетиризин дихидрохлорид. Предлага се под формата на таблетки, капки и сироп. Капките се предписват на деца от шест месеца. Но лекарството е свързано с чести странични ефекти, които не са подходящи за лечение на някои пациенти.

Получаването на лекарството в кръвта отнема повече време в сравнение с Кларитин, а полуживотът на цетрина е много по-бърз. В резултат на това терапевтичният ефект се намалява и препоръчваната доза се увеличава.

Окончателният избор на подходящо лекарство е оставен на алерголога, а не на съветите на любителите.

Основната разлика на Кларитин е в механизма на селективно действие, когато лекарството намалява количеството хистамин на клетъчно ниво. В същото време няма неутрализация на алергена. Премахвайки симптомите на болестта, лекарството няма терапевтичен ефект върху източника на патологията.

Кларитин - инструкции за употреба, аналози, ревюта, цена

Форми на освобождаване, състав и дозировка

Към днешна дата, лекарството Claritin се произвежда от фармацевтичната корпорация SCHERING-PLOWUG LABO N.V. в две лекарствени форми - сироп и таблетки. Сироп също се нарича детски Кларитин, тъй като лекарството е предназначено за лечение на алергии при дете. Кларитин под формата на капки, мехлем или под името L-Claritin, понастоящем не се издава от официални фармацевтични фирми или собственици на марки.

Кларитиновия сироп е бистър разтвор, неоцветен или леко жълтеникав, хомогенен, без примеси или седименти. Лекарството се предлага в тъмни стъклени бутилки от 60 мл и 120 мл, с мерителна лъжица в опаковката.

Кларитин таблетки имат овална форма, са боядисани в бяло, рискуват от едната страна, а на втория има икона под формата на чаша или колба с номер 10. Лекарството се предлага в опаковки от 7, 10, 20 и 30 таблетки.

Както таблетките, така и сиропа Кларитин съдържат лоратадин като активна съставка. В този случай една таблетка съдържа 10 mg лоратадин и 1 ml сироп - 1 mg. Тъй като Кларитин е антиалергично лекарство, лекарството съдържа слабо алергични вещества като помощни компоненти. Таблетките като помощни вещества съдържат царевично нишесте, магнезиев стеарат и лактоза. А сиропът съдържа глицерин, пропиленгликол, лимонена киселина, захароза, натриев бензоат и синтетичен аромат на праскова.

Алергия Кларитин - терапевтични ефекти и ефекти

Лекарството Кларитин има антиалергични, антихистаминови и противовъзпалителни ефекти. Тези терапевтични ефекти се дължат на факта, че кларитин блокира хистаминовите рецептори. Ефектите се развиват много бързо (в рамките на половин час) след приемане на лекарството и продължителността им е до 24 часа.

Алергичната реакция до голяма степен се дължи на специална субстанция - хистамин, който се освобождава от клетките на тялото при поглъщане на алерген. Хистаминът се свързва с рецепторите на клетките (хистамин) и предизвиква каскада от реакции, които водят до симптоми на алергична реакция. Така хистаминът увеличава притока на кръв, предизвиква възпалителна реакция върху кожата и лигавиците, провокира силен сърбеж и други прояви на алергии, например сополи, запушване на носа, разкъсване, кихане, кашлица и др.

Кларитин блокира хистаминовите рецептори, предотвратявайки развитието на алергична реакция. По принцип, самият хистамин се освобождава под въздействието на алерген, който е влязъл в тялото, но рецепторите на клетките, върху които той действа, са блокирани и веществото просто не може да упражнява своя ефект. По времето, когато лекарството е взето, обикновено определено количество хистамин вече е влязло в контакт с неговите рецептори и процесът на алергична реакция е започнал. Но след приема на лекарството, той блокира останалите рецептори и алергичната реакция не може да продължи. В резултат на това симптомите, които вече са се развили, преминават бързо, тъй като техният курс и усилване на клетъчно ниво вече не се поддържат.

Лекарството Кларитин не е в състояние да премине през кръвно-мозъчната бариера и да се свърже с хистаминовите рецептори, разположени в централната нервна система, така че няма седативен ефект, който се изразява в сънливост. Този тип действие се нарича селективен, тъй като хистаминовите рецептори се намират в различни тъкани, но Кларитин засяга само тези, които са отговорни за развитието на алергии. Лекарствата от предишното поколение (например Suprastin или дифенхидрамин) нямат такава селективност на действие, поради което причиняват сънливост като страничен ефект.

Показания за употреба

Тъй като Кларитин е антиалергично лекарство, неговият обхват се дължи на борбата срещу симптомите на тази патология.

Показания за употреба на лекарството са следните състояния:

Кларитин - инструкции за употреба: как да приемате сироп и таблетки

И двете сиропи и таблетки Кларитин се поглъщат по всяко време, независимо от храненето. Пийте таблетка или сироп с чиста вода. Дозата се определя от възрастта на лицето и свързаните с нея патологии. Деца под 3 години трябва да получават Кларитин под формата на сироп, а на възраст над 3 години - в хапчета или сироп, по свое усмотрение.

Възрастни и тийнейджъри, на възраст от 12 години, приемат Кларитин под формата на таблетки в доза от 10 mg веднъж дневно. Дозата от 10 ml съответства на една таблетка или две мерителни лъжици сироп. Ако човек страда от чернодробно заболяване или бъбречна недостатъчност, тогава трябва да започнете да приемате Кларитин в доза от 10 mg, веднъж на всеки два дни, т.е. една таблетка или две лъжици сироп през ден. Употребата на Кларитин 10 mg през ден в случай на бъбречна недостатъчност е показана с коефициент на филтрация (CC) по-малък от 30 ml / min, въз основа на теста на Reberg. За тази категория пациенти можете да промените режима на дозиране на лекарството и да вземате половин таблетка или една супена лъжица сироп всеки ден, веднъж дневно.

Деца на възраст от 2 до 12 години трябва да получават Кларитин в индивидуална доза, която зависи от телесното тегло. Ако детето тежи по-малко от 30 кг, тогава дозата на Кларитин е 5 мг (половин таблетка) или 5 мл (1 лъжица сироп) веднъж дневно. В този случай е по-добре да се използва сироп, тъй като дозирането на лекарството ще бъде по-точно, отколкото при прекъсване на половин таблетка. Ако телесното тегло на детето надвишава 30 kg, дозата е 10 mg (1 таблетка) или 10 ml (2 лъжици сироп) веднъж дневно.

Ако е необходимо да се извършат тестове за алергия на кожата, трябва да спрете употребата на Кларитин поне 2 дни преди процедурата, за да не получите фалшиво отрицателни резултати.

Предозирането на лекарството е възможно, ако превишите дозата от повече от 40 mg на ден. В този случай се развиват следните симптоми: главоболие, сънливост, сърцебиене. Деца с тегло под 30 kg реагират на предозиране на Claritin с бързо сърцебиене и екстрапирамидни симптоми (нарушение на мускулния тонус, бавни движения на червеи, изкривена уста, потрепване на устни, тортиколис, тикове, треперене, метене на крайници и др.). Лечението е насочено към премахване на симптомите и ранно елиминиране на лекарството от тялото. Отстраняването на лекарството се извършва чрез промиване на стомаха с физиологичен разтвор и използване на адсорбенти (например, активен въглен на прах с вода).

Взаимодействие с кларитин с други лекарства. Кетоконазол, еритромицин и циметидин повишават концентрацията на Кларитин в кръвта, но това не се проявява клинично. Но това обстоятелство трябва да се има предвид, за да не се получи случайно предозиране.

Кларитин за деца (сироп) - инструкции за употреба

На децата може да се даде лекарството от 2-годишна възраст. Дете на възраст от 2 до 3 години трябва да получава Кларитин само под формата на сироп. При достигане на 3-годишна възраст детето може да приема лекарства в сироп и в хапчета. Ето защо сиропът се нарича детски Кларитин.

Основният определящ фактор в дозировката на Кларитин при деца е телесното тегло. Важно е да запомните, че Кларитин се приема в подходяща доза веднъж дневно, за предпочитане по едно и също време на деня. За деца има две дози, в зависимост от теглото на детето:
1. Телесното тегло на детето е повече от 30 kg - Кларитин да вземе 10 mg (2 измерени или чаени лъжички сироп или 1 таблетка);
2. Телесното тегло на детето е по-малко от 30 кг - Кларитин трябва да се приема по 5 mg (1 измерена или една чаена лъжичка или половин таблетка). Понякога схемата на приложение се променя и дава на детето 10 mg Кларитин през ден.

Продължителността на курса на лечение зависи от степента на елиминиране на симптомите в острото състояние и може да бъде от няколко дни до 2 седмици. Когато използвате Кларитин като профилактично средство, можете да приемате лекарството дълго време.

В някои случаи, педиатрите предписват кларитин сироп на бебета под 2-годишна възраст, тъй като лекарството добре облекчава алергичните симптоми и почти няма странични ефекти под формата на сънливост и инхибиране на дейността на централната нервна система. Приемайте само по-малка доза - на деца под 1 година трябва да се предпишат 1,5 ml сироп, а деца от 1 година до 2 години да приемат по 3 ml веднъж дневно.

Кларитин - употреба по време на бременност

Бременните жени могат да приемат Кларитин, когато ползите от използването му са очевидно по-високи от възможните отрицателни ефекти. При опити с животни не е установен отрицателен ефект на лекарството върху плода. Въпреки това подобни проучвания по отношение на бременни жени не са били извършвани по очевидни причини, така че е невъзможно да се пише с научна валидност въз основа на доказателства, че Кларитин е уникално безвреден за човешкия плод. Затова е за предпочитане да се въздържате от използването на този инструмент по време на бременност.

Кларитинът преминава в майчиното мляко, където концентрацията му е същата като в кръвта на една жена. Следователно, ако е необходимо да се използва лекарството по време на периода на кърмене, е необходимо да се откаже да се кърми и да се прехвърли детето на изкуствени формули.

Странични ефекти

Кларитин има малък брой странични ефекти, които се различават при възрастни и деца.

Страничните ефекти на Claritin при деца включват следните симптоми:

  • главоболие;
  • нервност;
  • летаргия.

При възрастни, Кларитин може да предизвика следните симптоми като странични ефекти:
  • главоболие;
  • умора;
  • сънливост;
  • сухота в устата;
  • гадене;
  • гастрит;
  • обрив;
  • алопеция;
  • сърцебиене;
  • тахикардия;
  • функционални нарушения на черния дроб.

аналози

Кларитин на вътрешния фармацевтичен пазар има не само аналози, но и синоними. Синоними са лекарства, които също съдържат лоратадин като активна съставка. А аналозите са лекарства, които имат същите терапевтични ефекти като кларитин, но съдържат друго вещество като активна съставка.

Така че, следните лекарства са синоним на Кларитин:

  • Alerpriv таблетки;
  • Таблетки Clallergin;
  • Таблетки Clarifer;
  • Таблетки Laura Hexal;
  • Таблетки с лоратадин;
  • Таблетки Loratadine Verte;
  • Loratadine-teva таблетки;
  • Loratadin-OBL таблетки;
  • Таблетки, таблетки за смучене и суспензия Ломилан;
  • Clargotil сироп и таблетки;
  • Claridol сироп и таблетки;
  • Сироп и таблетки за кларинет;
  • Klarotadin сироп и таблетки;
  • Сироп от лоратадин и таблетки;
  • Сироп и таблетки Лоратадин-Хемофарм;
  • Сироп и таблетки Еролин;
  • Ректални Lotharen супозитории.

Следните лекарства са свързани с аналози на Кларитин:
  • Таблетки Allerfex;
  • Histafen таблетки;
  • Hyfast таблетки;
  • Таблетки диацин;
  • Таблетки Dimebon;
  • Таблетки Димедрохин;
  • Dinox таблетки;
  • Dramina таблетки;
  • Таблетки Ketotifen-Ros;
  • Таблетки Lordaestin;
  • Ciel таблетки;
  • Таблетки Telfast;
  • Fexadine таблетки;
  • Fex таблетки;
  • Таблетки Fexofast;
  • Таблетки Desloratadin-Teva;
  • Таблетки Beksist-sanovel;
  • Rupafin таблетки;
  • Хапчета фексофенадин;
  • Desloratadine Canon таблетки;
  • Диазолинови таблетки с цинков сулфат;
  • Дражета и хапчета Диазолин;
  • Разтвор на димедрохин се въвежда подкожно и мускулно;
  • Кестин сироп и таблетки;
  • Кетотифен сироп и таблетки;
  • Кетотифен Софарма Сироп и таблетки;
  • Peritol сироп и таблетки;
  • Erius сироп и таблетки;
  • Rapido капсули;
  • Капсули Sempreks.

Suprastin или Claritin?

Кларитинът има селективен ефект върху хистаминовите рецептори и следователно не причинява многобройни странични ефекти от стомашно-чревния тракт и централната нервна система. И Suprastin не действа селективно и следователно има голям брой странични ефекти, включително лигавиците и централната нервна система. Така че, Claritin не причинява сънливост, и Suprastin - напротив, води до появата на инхибиране.

В допълнение, Suprastin силно изсушава лигавиците, което може да причини прекомерно образуване на слуз и появата на настинка, причинена от страничните ефекти на лекарството. Също така, бактериите лесно се прикрепят към сухите лигавици, въвеждат се в клетките, което води до развитие на инфекциозна патология. Кларитин не изсушава лигавиците, така че рискът от развитие на бактериална инфекция по време на употребата на лекарството е минимален.

Поради тези причини, несъмнено, Кларитин е най-доброто лекарство, което трябва да се избере, когато го сравняваме с Suprastin. Suprastin е старо лекарство, което има голям брой странични ефекти, а силата на неговия антиалергичен ефект е същата като в сравнение с Claritin.
Прочетете повече за Suprastin

Кларитин или Зиртек?

Кларитин и Зиртек са антихистаминови лекарства от различни поколения. За да разберете същността на проблема, помислете за генерирането на антиалергични антихистамини:

  • 1-то поколение - лекарства Tavegil, Suprastin, Fenistil и дифенхидрамин;
  • Второ поколение - лекарство Zyrtec;
  • Трето поколение - лекарства Кларитин, Телфаст, Ериус.

Първото поколение лекарства има отличен антиалергичен ефект, който се комбинира със силен страничен ефект под формата на сънливост. Второто поколение антихистамини (Zyrtec) има много по-нисък ефект на сънливост, но има по-слаб антиалергичен ефект в сравнение с лекарствата от първо поколение. Но третото поколение (Кларитин, Телфаст, Ериус) има ясно изразен антиалергичен ефект, подобно на първото поколение, в комбинация с почти пълната липса на странични ефекти под формата на сънливост. Въз основа на гореизложеното, ефективността на Claritin е по-висока и нежеланите реакции са по-малки от тези на Zirtek.

Поради това обстоятелство, Кларитин трябва да се предпочита пред Зиртеку. Препаратите обаче съдържат различни активни вещества, така че ефективността на тяхното въздействие зависи и от индивидуалните качества на организма. Често на практика има ситуации, при които Zyrtec помага на един човек перфектно, а Claritin е напълно безполезен, или точно обратното. С оглед на това състояние на нещата, ако нямате опит с употребата на антиалергични лекарства, първо изберете Claritin и се опитайте да го вземете, но ако се окаже неефективно, отидете на Zyrtec.
Прочетете повече за лекарството Zyrtec

Ериус или Кларитин?

И Кларитин, и Ериус са антиалергични антихистаминови препарати от последното (трето) поколение. Те имат приблизително еднаква сила на терапевтичните ефекти и минимални странични ефекти под формата на сънливост. Ето защо, чисто теоретично, няма разлика между Кларитин и Ериус, можете да изберете всяко лекарство, което е по-подходящо по всякакви субективни причини (например цената или мненията на познати, приятели, роднини и т.н.).

Но в практическата медицина е невъзможно да се направи средно всичко, тъй като човешките организми са индивидуални, реакциите към лекарствата също са съответно. Следователно Ериус може напълно да помогне на един човек и да не оказва значително въздействие върху друг. Същото е и с Claritin. Ето защо изборът на антихистаминово лекарство е индивидуален въпрос, в който може да се наложи да опитате няколко лекарства и да останете на най-добрия вариант за вас.

Въпреки това, Erius, според алерголозите, има малко по-широк спектър на действие, тъй като е активен и срещу алергична кашлица. Следователно, когато за първи път купувате антихистамин, по-добре е да го предпочитате, отколкото Кларитин. Ако Ериус се окаже неефективен, тогава е възможно да се премине към Кларитин и да се оцени неговия терапевтичен ефект. Ако Claritin помага добре, тогава можете да останете на това лекарство и да го вземете.
Прочетете повече за лекарството Erius

Тавегил или Кларитин?

Изборът между Кларитин и Тавегил е най-добър в полза на първия, поради няколко причини. На първо място, Tavegil е антихистаминово лекарство от първо поколение, което има висок антиалергичен ефект, но също така причинява тежка сънливост като страничен ефект. Кларитин има ефикасност на същото ниво като Tavegil, но не предизвиква тежка сънливост.

На второ място, Tavegil силно изсушава лигавиците на носа, устата, ларинкса, бронхите, трахеята и дори на червата, което причинява редица негативни явления. Най-често сухотата на лигавиците на дихателните пътища води до лесно проникване на бактерии в клетките и до развитие на инфекциозно заболяване. Това означава, че човек се отървава от алергии, но често развива бронхит или инфекциозен ларингит, ринит и др. Този страничен ефект е особено изразен при деца. Но Кларитин не притежава свойствата да изсушава лигавиците - следователно рискът от развитие на инфекция не е по-висок от обичайното.

Трето, лекарствата от първо поколение, включително Tavegil, са доста пристрастяващи, чийто процент се определя от индивидуалните характеристики на организма. В някои случаи пристрастяването към Tavegil се образува буквално в рамките на два до три дни, след което лекарството става напълно неефективно. Що се отнася до Кларитин, пристрастяването може да се развие, но много по-бавно и не толкова силно. Това означава, че дори и с развитието на пристрастяване към Кларитин, лекарството продължава да действа - само антиалергичният ефект става по-слабо изразен. Именно поради гореизложеното е по-добре да се използва Кларитин, а не Тавегил.
Прочетете повече за Tavegile

Zodak или Claritin?

Капки Zodak са антихистаминово лекарство от второ поколение, за разлика от Claritin, който принадлежи към третото. Второто поколение антихистамини има по-слабо изразен антиалергичен ефект в сравнение с третия. В допълнение, Zodaku се характеризира с по-голяма тежест на страничния ефект под формата на сънливост, в сравнение с Claritin. Поради тези причини е по-добре да останете на Кларитин.

Въпреки това, в практиката на педиатри, Zodak в капки, а не Claritin често е по-подходящ за деца. Zodak има по-ниска доза и трябва да се приема веднъж дневно. Ето защо, ако изберете лекарство за дете, по-добре е да опитате първо Зодак. Ако Zodak се окаже неефективно - можете спокойно да превключите към Claritin, който има по-изразен терапевтичен ефект.

В ситуацията с възрастните алерголозите препоръчват Кларитин, който има по-силен антиалергичен ефект от Зодак. Но тъй като хората са индивидуални, Зодак може да помогне на някои, а Кларитин, напротив, няма никакъв ефект. Поради това, изборът на лекарството трябва да се прави индивидуално. Препоръките на алерголозите относно ползите от Claritin над Zodak при възрастни могат да се използват само при първото приемане на антихистамин. И впоследствие, ако Кларитин беше ефективен, той трябваше да го купи. Ако лекарството не е имало добър ефект, тогава можете да го промените на Zodak, след това, сравнявайки ефективността, изберете най-добрия инструмент за вас.

Отзиви

Кларитинът, по мнението на преобладаващото мнозинство от хората, е отличен наркотик, следователно прегледите за него са положителни. Това се дължи на факта, че лекарството отлично елиминира симптомите на алергии и го прави много бързо. Кларитинът също така е ефективен при развитието на незабавни алергични реакции като ангиоедем, ухапвания от насекоми и други, което позволява да се използва като спешна помощ. Много хора с алергии, оценяват свойствата на Claritin, успешно го прилагат и оставят положителни отзиви. Въпреки това, лекарството е доста скъпо, което е недостатък.

Сред огромния брой положителни отзиви за Кларитин има малък брой отрицателни. Отрицателното мнение за лекарството се дължи на факта, че той е неефективен за премахване на симптомите. За съжаление, хората често приемат лекарството без лекарско предписание, като приемат някаква комбинация от симптоми като алергична реакция. Често симптомите не са алергични, а Кларитин не помага и лицето счита, че лекарството е скъпо и неефективно. Трябва да се отбележи, че малък брой хора с алергични реакции, Кларитин наистина не помага, поради индивидуалните особености на организма, и в тази ситуация е необходимо да се промени лекарството.

Кларитин за деца - ревюта

Родителите оставят положителни отзиви за Кларитин в повечето случаи, тъй като лекарството помага бързо да се елиминират симптомите на алергии при детето и не предизвиква тежка сънливост, не изсушава лигавиците и не предизвиква бактериална инфекция. Много родители използват Claritin дори при бебета, като намаляват дозата 4 пъти, както е указано от педиатъра. Лекарството перфектно отстранява алергичните обриви, хрема и други симптоми при бебета, без да нарушава стомашно-чревния тракт и дихателната система. Често педиатрите предписват това лекарство за облекчаване на бронхоспазъм при често болни деца, което ви позволява да нормализирате дишането на детето. Ето защо, в повечето случаи, прегледите на Кларитин за деца са положителни.

Отрицателните прегледи бяха оставени от родители, чиито деца не помогнаха на лекарството да елиминира симптомите. В тази ситуация допълнителен фактор за дразнене е доста високата цена на лекарството, която причинява силен емоционален оттенък на отрицателната обратна връзка за Кларитин, оставена от родителите.