Таблетките ClearSense - официални инструкции за употреба

ИНСТРУКЦИИ
за медицинска употреба на лекарството

Регистрационен номер:

Търговско наименование на лекарството: Claricens ®

Международно непатентно наименование: Лоратадин

Химично наименование: Етилов естер на 4 (8-хлоро-5,6-дигдро-11Н-бензо- (5.6) циклохепта (1,2-b) пиридин-11-илиден) -1-пиперидинкарбоксилова киселина.

Лекарствена форма: таблетки

Състав.
Активна съставка: лоратадин - 10 мг.
Помощни вещества: картофено нишесте, млечна захар (лактоза), талк, магнезиев стеарат.

Описание.
Плоските цилиндрични таблетки са бели или почти бели.

Фармакотерапевтична група:
Антиалергичен - H1-хистамин рецепторен блокер.

ATC код: R06AX13

Фармакодинамика.
Активното вещество на лекарството - лоратадин, принадлежи към групата на конкурентните хистаминови антагонисти, избирателно блокира периферните Н1-хистаминови рецептори. Лоратадин влияе на хистаминозависимия стадий на алергичните реакции, както и намалява миграцията на еозинофили, ограничава освобождаването на възпалителни медиатори в клетъчния стадий на алергична реакция. Предотвратява развитието и улеснява протичането на алергични реакции, има антиексудативно, антипруритозно действие, практически няма антихолинергично и антисеротониново действие. Не прониква в кръвно-мозъчната бариера, не засяга централната нервна система и не причинява пристрастяване. Противоалергичният ефект се развива след 30 минути и продължава 24 часа.

Фармакокинетика.
Бързо и напълно се абсорбира в стомашно-чревния тракт. Времето за достигане на максималната концентрация - 1.3-2.5 часа; Приемането на храна забавя за 1 час, а максималната концентрация при възрастни се увеличава с 50%, с алкохолно увреждане на черния дроб в съответствие с увеличаване на тежестта на заболяването. Комуникация с плазмените протеини - 97%. Метаболизира се в черния дроб, за да формира активния метаболит на дескарбоетоксилоратадин с участието на цитохром Р450 изоензими CYP3A4 и в по-малка степен CYP2D6. Равновесната концентрация на лоратадин и метаболита в плазмата се постига на 5-ия ден от приложението. Не прониква през кръвно-мозъчната бариера. Времето на полуживот на лоратадин е 3–20 часа (средно 8,4), активният метаболит е 8,8–92 часа (средно 28 часа); при пациенти в напреднала възраст съответно - 6.7-37 часа (средно 18.2 часа) и 11-38 часа (17.5 часа). При алкохолно увреждане на черния дроб полуживотът се увеличава с тежестта на заболяването. Екскретира се чрез бъбреците и с жлъчката. При пациенти с хронична бъбречна недостатъчност и по време на хемодиализа, фармакокинетиката на практика е непроменена.

Показания за употреба.
Сезонен и целогодишен алергичен ринит и конюнктивит, ангиоедем, уртикария (включително хронична идиопатична), алергични реакции към ухапвания от насекоми, сърбящи алергични дерматози.

Противопоказания
Свръхчувствителност към лекарството. Бременност, кърмене. Деца на възраст до 2 години. С грижа. Чернодробна недостатъчност.

Методът на приложение и дозата.
Вътре, независимо от храненето, с малко количество вода. Възрастни и деца над 12 години - по 1 таблетка (10 mg) 1 път дневно. Деца на възраст от 2 до 12 години с телесно тегло по-малко от 30 kg - 1/2 таблетка (5 mg) 1 път на ден. С телесно тегло повече от 30 kg - 1 таблетка (10 mg) 1 път на ден.

Странични ефекти
Изброените по-долу нежелани лекарствени реакции с лоратадин са с честота> 2% и със същата честота, както при плацебо ("залъгалки").
При възрастни: главоболие, умора, сухота в устата, сънливост, стомашно-чревни нарушения (гадене, гастрит), както и алергични реакции под формата на обрив. В допълнение, има редки съобщения за анафилаксия, алопеция, нарушена чернодробна функция, сърцебиене, тахикардия.
При деца, рядко: главоболие, нервност, седативно действие.

Предозиране.
Симптоми: сънливост, тахикардия, главоболие. В случай на предозиране се консултирайте с лекар.
Лечение: предизвикване на повръщане, стомашна промивка, приемане на активен въглен.

Взаимодействие с други лекарства.
Етанолът намалява ефективността на лоратадин.
Еритромицин, циметидин, кетоконазол, когато се използват заедно с лоратадин, повишават концентрацията на лоратадин в кръвната плазма, без да причиняват клинични прояви и без да засягат ЕКГ.
Индукторите на микрозомалното окисление (фенитоин, барбитурати, зиксорин, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресанти) намаляват ефективността на лоратадин.

Специални инструкции
По време на лечението е необходимо да се въздържат от участие в потенциално опасни дейности, които изискват висока концентрация на внимание и бързина на психомоторните реакции.

Формуляр за освобождаване.
Таблетки 10 mg, 7, 10 или 20 таблетки в блистерна опаковка. 1,2,3 или 5 блистера с инструкции за употреба в опаковка от картон.

Условия за съхранение
На сухо, тъмно място и извън обсега на деца, при температура не по-висока от 25 ° C.

Срок на годност: 2 години. Не използвайте по-късно от датата, посочена на опаковката.

Условия за почивка: без рецепта.

производител:
АД Фармстандарт-Лексредства,
305022 Курск, ул. 2-ра аггрегатна, 1 А / 18

Clarincens: характеристики на лекарството и инструкции за употреба

Фармацевтичните фабрики не стоят на едно място. Всяка година хиляди нови лекарства се появяват в аптеките. Търсенето, както знаете, създава предлагане, така че списъкът на антихистамините се попълва със светкавична скорост. Всеки трети човек страда от алергии. С какво е свързано, никой не може да каже. Може би с лоша среда или с появата на различни синтетични аромати и цветове. От антиалергичните лекарства на пазара на наркотици, Clarincens е работил добре.

Обща информация

Claricens се използват срещу алергии - за профилактика и за медицински цели. Той също така ефективно помага при тежък сърбеж и намалява броя на образуваните мехурчета. Това лекарство се предлага във всички аптеки.

Те произвеждат лекарства в Русия на Фармстандарт - Лексредство. Активната активна съставка е лоратадин.

Състав, опаковки и форми за освобождаване

Claricens се предлагат в две форми. Сред тях са:

  1. Сироп. Той има сламенен цвят или може да бъде безцветен, много сладък, плачещ с ярък аромат на плодове и плодове. Допуска се наличието на малки групи от мехурчета. Сиропът се излива в бутилки от 50, 100 и 150 милилитра. Те са опаковани в картонена кутия с надпис, характеризиращ лекарството. Включен със сиропа е инструкция и мерителна лъжица от едната страна за 2,5 ml, а от друга - за 5 ml.
  2. Таблетки. Бяла или млечна, кръгла форма. Опаковани в блистери по 7-20 броя, блистерите могат да бъдат от 1 до 5.

Една таблетка се състои от 10 mg активно вещество лоратадин и ексципиенти, като млечна захар, талк, натриев стеарат, нишесте.

100 мл сироп съдържа точно същата активна съставка като лоратадин и различни спомагателни съставки - глицерин, аромат на ябълка, идентичен с естествения, пропиленгликол, аспартам, глицерин.

фармакодинамика

Лоратадин е активното вещество на Clarincens. Тя блокира хистаминовите рецептори за доста дълго време. Веществото предотвратява производството на хистамин, което предизвиква алергични реакции. Колкото по-активно се произвежда хистаминът, толкова по-силна ще бъде алергията. Тъй като образованието му намалява, алергиите отшумяват. Лоратадин действа точно върху чувствителността на рецепторите, отговорни за появата на хистамин.

Когато дразнител влезе в тялото, имунната система реагира по различен начин, в зависимост от силата на провокатора, която също зависи от индивидуалните характеристики на организма. Тя усилено започва да произвежда антитела и изпраща сигнали до мозъка, че враговете са се появили, той от своя страна дава сигнал на хистаминовите рецептори, които провокират производството на хистамин. Тук е тяхната чувствителност и инхибира лоратадин.

Лоратадин бързо се превръща в обща циркулация. Половин час след приема на лекарството може да се види първият ефект от действието на това вещество. Максималният лоратадин се проявява след осем часа. Един ден от присъствието му в тялото не остава следа. Не се наблюдава пристрастяване на организма, активното вещество не инхибира централната нервна система.

Фармакокинетика

Лоратадин влиза в тялото през стомашно-чревния тракт. Съдържа се в таблетки или сироп, които се приемат вътрешно. Освободен от действието на ензими и стомашен сок, лоратадин се абсорбира от лигавиците и влиза в кръвния поток.

Максималната концентрация е висока два часа след приема на лекарството. Продължителността и максималната концентрация се увеличават с около един час, ако ядете по това време. Лоратадин се абсорбира почти напълно.

След влизане в кръвния поток, 97% от активното вещество се свързва с протеините на кръвната плазма и се разпределя в тялото. Максималната равномерна концентрация се получава приблизително на четвъртия или петия ден след приемането на Clarincens.

Метаболитни процеси протичат в черния дроб. Лоратадин е изложен на неговите ензими. Продуктът на разпад е дескарбоетоксилоратадин.

Лоратадин се елиминира от организма в резултат на бъбреците и червата. От момента, в който влезе в тялото, докато полуживотът отнеме около 14 часа. Но продуктът на метаболизма остава в тялото за максимум четири дни.

При възрастни, концентрацията на активното вещество се достига след 1,5 дни, а лоратадин се елиминира напълно от тялото за максимум два дни.

При различни патологии процесът на абсорбция, дезинтеграция и елиминиране практически не се променя.

Показания за употреба

Claricens се предписва за появата на всеки симптом или всички наведнъж. Сред тях са:

  • хронично и остро възпаление на носната лигавица, причинено от алергични реакции, което може да бъде през цялата година;
  • възпаление на конюнктивата на окото поради алергии;
  • всички видове дерматити, които са придружени от тежък сърбеж, включително контакт и атопичен дерматит;
  • с ухапвания от различни насекоми.

Противопоказания

Тя трябва да бъде изключително сериозно за противопоказания и в този случай, не забравяйте да се консултирате с Вашия лекар преди да приемете лекарството.

Claricens не се използва за:

  • носенето на плода по всяко време;
  • деца под две години;
  • кърмене както на новородени, така и на по-големи бебета;
  • свръхчувствителност към активното или към някое лекарствено помощно вещество;
  • сериозни патологии на черния дроб и бъбреците, нарушаване на тяхното функциониране.

Инструкции за употреба

Веднага трябва да се каже, че дозата за дванадесетгодишни и по-възрастни е идентична с дозата на лекарството за възрастни. Следователно, ако говорим за приемане на лекарството от възрастни, имаме предвид всички лица на възраст над 12 години.

Няма строги правила как да се приемат Clarsens преди или след хранене. Препоръчително е обаче да изчакате около час, така че храната да има време за храносмилане, в противен случай абсорбцията на лоратадин ще бъде бавна.

Приемайте лекарството веднъж дневно на редовни интервали:

  • възрастни, една таблетка или 10 ml сироп;
  • деца от две до дванадесет години, ако телесното тегло надвишава 30 килограма - 1 таблетка или 10 ml сироп;
  • деца от две до дванадесет години - половин хапче или 5 мл сироп, ако теглото им е по-малко от 30 кг.

Странични ефекти

По принцип, лекарството се понася добре. Ако тялото е твърде чувствително или в определени моменти, може да се появят странични ефекти:

  • сънливост, апатия, слабост;
  • раздразнителност;
  • главоболие;
  • гадене, понякога повръщане;
  • виене на свят;
  • сухота в устата;
  • сърцебиене;
  • остър гастрит;
  • сърбеж;
  • обрив;
  • уртикария.

свръх доза

Най-добре е да се избягва предозиране на лекарството.

Ако това се случи, трябва незабавно да промиете стомаха и да вземете абсорбиращия, за предпочитане активиран или бял въглищен филтър.

Ако това не е направено, може да се наблюдава следното:

  • главоболие;
  • сърцебиене;
  • постоянна сънливост и слабост;
  • тежък сърбеж;
  • обширен дерматит.

Специални инструкции

Ако пациентът има лека чернодробна или бъбречна функция, лекарството се приема с повишено внимание в режим на ден или 24 часа.

По време на приема на лекарството е по-добре да се откаже да кара всички превозни средства и да се намали обемът на умствената работа, както и да се обърне повече внимание на опасните и механизирани индустрии, където е необходима бърза реакция и внимание, за да се почива повече.

Взаимодействие с други лекарства

Някои лекарства и вещества могат да инхибират или, обратно, да стимулират действието на лоратадин. Сред тях са:

  • етанол значително намалява ефекта на активното вещество;
  • Еритромицин, кетоконазол повишават концентрацията на лоратадин в кръвната плазма;
  • антидепресанти инхибират ефекта на лекарството.

аналози

Аналозите на Clarridens съдържат същата основна активна съставка лоратадин. Те включват:

Условия за съхранение

Claricens се съхраняват на защитено от пряка слънчева светлина място. Температурата не трябва да надвишава 25 ° C. Не можете да замразите. Задължително е фактът, че лекарството се пази от деца. Срокът на годност е две години.

За да закупите Clarincens, не се нуждаете от рецепта от лекар. Въпреки това не се препоръчва да се самолечение и е необходимо да се вземат всички лекарства само по препоръка на лекар.

Отзиви

Claricens се е доказал като антиалергично и антиедематозно лекарство. Страничните ефекти са изключително редки. Хората, които работят там, където се изисква повишена концентрация на внимание, говорят много положително за лекарството.

Дори шофьорите, които взеха Claricens, бяха доволни от липсата на странични ефекти под формата на сънливост.

Много харесвам сиропни деца. Той е вкусен и сравнително безопасен при препоръчваните дози. За много хора Claricens е редовен гост в комплект за първа помощ в случай на внезапна алергична реакция. Повечето хора са привлечени от много достъпната цена на лекарството.

Разходи за

Цената на опаковката таблетки, състояща се от десет парчета, е, средно, 60 рубли. Таблетките в размер на 30 броя ще струват 125 рубли. Цената на 100 мл сироп ще бъде около 100 рубли.

Алергична алергия

Claricens, на базата на Loratadine, активно вещество, блокира хистаминовите рецептори.

Това лекарство намалява алергичните симптоми, предотвратява освобождаването на С4 левкотриен и хистамин мастни клетки. Clarincens има антиексудативен ефект, облекчава спастичното напрежение и оток на тъканите.

Максималната концентрация на лекарството се достига 30 минути след приемането на антихистамин. Ефектът продължава 24 часа. Прегледите на експерти потвърждават, че лекарството не причинява толерантност (пристрастяване). Освен това, той не засяга нервните окончания.

Показания за употреба

Claricens е антихистаминово лекарство от второ поколение. Показания за употребата му поради борбата с алергичните прояви.

Показанията за употреба на Clarincens включват следните симптоми:

  • развитие на сезонен алергичен ринит (поллиноза);
  • появата на алергичен конюнктивит;
  • остра и хронична уртикария;
  • антихистамини могат да се предписват за дерматити, екземи и други кожни обриви с алергичен характер;
  • Оток на Quincke;
  • отрицателна реакция към ухапвания от насекоми;
  • бронхоспазми, сълзене, кихане;
  • сухи лигавици, сърбеж.

В допълнение, показанията за употребата на Clarincens се появяват, когато се консумират храни, които причиняват псевдо-алергични реакции (ягоди, портокал, шоколад, какао и др.).

Противопоказания за употреба

Лекарството Clarisense не се препоръчва за употреба в следните случаи:

  • инструкцията за употреба на лекарството забранява употребата му при индивидуална чувствителност към лоратадин и други компоненти на антихистамина;
  • по време на бременност на пациента, както и по време на кърмене на деца;
  • сироп не трябва да се приема с фенилкетонурия;
  • много внимателно използвайте лекарството при пациенти с идентифицирана патология на чернодробната функция.

В случай на чернодробна недостатъчност, таблетките се предписват след определен период от време, предписан от лекар. В случай, че Claricens причинява непоносимост към пациента, неговите аналози могат да бъдат предписани.

Лечението изисква ограничаване на опасните дейности, които изискват концентрация и бърза реакция.

инструкция

Антихистаминът се предлага в таблетки и сироп.

таблетки

В 1 таблетка - 10 mg от активното вещество (лоратадин).

  • Таблетки - бели, плоски, цилиндрични. Една контурна клетка съдържа 10 броя;
  • Спомагателни компоненти: екстракт от лимонена киселина, янтарна киселина, глицерол, пропиленгликол, нипагин, ароматизатор, аспартам, вода, сорбитол и нипазол;
  • възрастни, както и деца, на възраст от 12 години - (10 mg) 1 таблетка веднъж в рамките на 24 часа;
  • деца на възраст от 2 до 12 години (с телесно тегло под 30 kg) - половин таблетка (5 mg) веднъж дневно.

инструкции за лекарството препоръчва с тегло над 30 кг - 1 таблетка (10 мг) веднъж на 24 часа. Таблетките се приемат независимо от храненето. Те могат да пият с чиста преварена вода.

сироп

5 ml сироп съдържа 5 mg от активното вещество (лоратадин).

  • Сиропът е затворен в тъмни стъклени бутилки. Дозировка: 50 ml, 100 ml и 125 ml;
  • Комплектът включва мерителна лъжица с доза от 5 и 2,5 ml;
  • като правило, възрастните пациенти приемат 10 ml сироп, който замества 1 таблетка;
  • за деца дозата може да бъде намалена наполовина, в съответствие с предписанието на лекуващия лекар. Препоръчително е да се пие сироп с чиста преварена вода.

Показанията за вземане на сиропа са същите като за вземане на таблетната форма на антихистамин.

фармакология

Антихистаминът на Claricens може да се дължи на специфичните конкуренти на хистаминовите антагонисти.

Лекарството е в състояние да предотврати излагането на периферен хистамин H1 рецептор. Таблетките и сиропът на Clarsens влияят активно на зависимостта от освобождаването на хистамини по време на развитието на алергични симптоми, намалявайки еозинофилните миграционни процеси и ограничавайки освобождаването на възпалителен медиатор в етапа на образуване на клетки.

Прегледите на експерти потвърждават, че лекарството ефективно има антиексудативни и антисърбежни ефекти. Въпреки това, той няма почти никакъв ефект върху антихолинергичните и антисеротониновите ефекти, предотвратявайки развитието на алергии.

Claricens не е в състояние да преодолее кръвно-мозъчната бариера. Той не засяга нервните окончания и не може да причини толерантност.

Claricens е доста бърз и почти всички се разпадат в стомаха. Максималната граница на Cmax се достига в рамките на 1 до 2 часа. Храненето с храна потиска продължителността на Cmax с 60 минути.

Свързването с плазмените протеини е 97%. Необходимата плазмена концентрация в болницата се наблюдава след 5 дни редовна употреба на Clarincens.

Активното вещество се екскретира през жлъчните пътища и бъбречната система. Употребата на Clarincens при пациенти с хронично бъбречно заболяване и при извършване на хемодиализа почти не променя фармакокинетиката.

аналози

Ако е невъзможно да се използва Clarincens, лекарят може да предпише неговите аналози:

  • Lomilan;
  • Klarotadin;
  • Erolin;
  • Кларитин (най-скъпият аналог, цената му е 170-190 рубли).

Аналозите на Clarincens варират по цена. Най-високата цена за Лотарен и Кларитин.

Отзиви и цена

Таблетките, по мнението на голям брой пациенти, са доста ефективен антихистамин за облекчаване на алергиите и свързаните с тях симптоми. Ето защо по-голямата част от мненията за Claricesena са положителни. Claricens има положителен и бърз ефект в развитието на различни усложнения, които изискват медицинска намеса. Показания за употреба на антихистамин се препоръчват като отлично средство за облекчаване на ангиоедем, ухапвания от насекоми и други симптоми на алергична реакция.

Сироп и таблетки са средство за осигуряване на спешна помощ при развитието на алергични симптоми. Значителен брой пациенти оставят положителни отзиви за Clariceens, като най-подходящото лекарство в този случай.

Добрите отзиви оставят родителите на деца, страдащи от алергии. Сироп ви позволява бързо да елиминирате алергични симптоми, без да причинявате сънливост, без да пресушавате лигавицата. Без да провокира развитието на бактериална инфекция. Родителите използват Clarincens таблетки и сироп, както се препоръчва от педиатър. Лекарството много добре премахва алергичен обрив, хрема и други алергични симптоми при деца, без да нарушава дихателната дейност и чревния тракт.

В допълнение, много пациенти са доволни от цената на антихистамин, който е средно 100-120 рубли. Цената на сиропа варира в рамките на 150 рубли. Трябва да се отбележи, че Clarincens и неговите заместители могат да бъдат назначени само от лекуващия лекар. За самостоятелно приложение трябва да се лекува с повишено внимание, тъй като всяко лекарство може понякога да предизвика отрицателни прояви.

Klarisens

Показания за употреба

Алергичен ринит (сезонен и целогодишен), конюнктивит, полиноза, уртикария (включително хронична идиопатична), ангиоедем, сърбежна дерматоза; псевдоалергични реакции, причинени от освобождаване на хистамин; алергична реакция към ухапвания от насекоми.

Възможни аналози (заместители)

Активна съставка, група

Форма за дозиране

сироп, суспензия за орално приложение, таблетки

Противопоказания

Свръхчувствителност, период на кърмене. Чернодробна недостатъчност, бременност.

Как се прилага: дозировка и лечение

Възрастни и деца с тегло над 30 kg - 10 mg Clarincens 1 път на ден. В случай на чернодробна недостатъчност, началната доза е 5 mg / ден. Деца от 2 до 12 години с телесно тегло по-малко от 30 kg - 5 mg Clarisens / ден на 1 прием.

Фармакологично действие

Блокатор на H1-хистаминовите рецептори (дългодействащи). Потиска освобождаването на хистамин и левкотриен С4 от мастоцити. Предотвратява развитието и улеснява протичането на алергичните реакции. Притежава антиалергично, антисърбево, антиексудативно действие. Намалява пропускливостта на капилярите, предотвратява развитието на тъканно оток, облекчава спазмите на гладките мускули.

Антиалергичният ефект на Clarincens се развива след 30 минути, достига максимум след 8-12 часа и продължава 24 часа, не засяга централната нервна система и не предизвиква пристрастяване (тъй като не прониква в BBB).

Странични ефекти

Нежеланите събития се проявяват на приблизително същата честота като при плацебо.

При възрастни: главоболие, умора, сухота в устата, сънливост, гадене, гастрит, алергични реакции (обрив), анафилаксия, алопеция, нарушена чернодробна функция.

При деца: главоболие, повишена нервна раздразнителност, седация.

Предозиране. Симптоми: сънливост, тахикардия, главоболие.

Лечение: стомашна промивка, приемане на активен въглен.

Специални инструкции

По време на лечението с Claricens трябва да се внимава при шофиране и други потенциално опасни дейности, които изискват повишена концентрация и психомоторна скорост.

взаимодействие

Инхибиторите на CYP3A4 (включително кетоконазол, еритромицин), инхибитори на CYP3A4 и CYP2D6 (циметидин и др.) Увеличават концентрацията на Clarisens в кръвта. Индукторите на микрозомалното окисление (фенитоин, етанол, барбитурати, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресанти) намаляват ефективността на Clarisens.

Klarisens

Описание от 5 август 2016 г.

  • Латинско наименование: Klarisens
  • ATX код: R06AX13
  • Активна съставка: лоратадин (лоратадин)
  • Производител: ICNP Polifarm, Русия

структура

Лекарството съдържа активната съставка: лоратадин.

Нейните допълнителни компоненти: нишесте, лактоза, сорбитол, талк, магнезиев стеарат, лимонена и янтарна киселина, глицерол, нипагин, пропиленгликол, нипазол, ароматизатор, пречистена вода, аспартам.

Формуляр за освобождаване

Освобождават се кларини под формата на сироп и таблетки. Сиропът е опакован в бутилки, а таблетките - в блистерни опаковки по 10 броя.

Фармакологично действие

Това лекарство има антиексудативно, антипруритозно, антихистаминово и антиалергично действие.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Това лекарство принадлежи към групата на конкурентните хистаминови антагонисти, които са способни да блокират селективно периферните хистаминови Н1 рецептори. Приемането на това лекарство влияе на хистамин-зависимите етапи на алергичните реакции, които намаляват миграцията на еозинофили, което ограничава освобождаването на възпалителни медиатори на клетъчно ниво на разстройството.

Чрез лечението се предотвратява развитието и се улеснява протичането на алергичните реакции. Анти-ексудативният, антипруритен ефект и почти пълната липса на антихолинергично или антисеротониново действие също са характерни за лекарството.

Активната съставка не засяга нервната система, не води до пристрастяване и не прониква в ВВВ.

Ефективността се развива след 30 минути и продължава 24 часа.

Лекарството се абсорбира бързо и напълно от стомашно-чревния тракт. Постигането на максималния ефект се забелязва в рамките на 1-3 часа. Храненето може да го забави.

Комуникацията с протеините в плазмата е 97%. Метаболизмът настъпва в черния дроб, което води до образуването на активен метаболит дескарбоетоксилоратадин, в който участват ензимът CYP3A4 и малко CYP2D6. От организма се екскретира в две дози като част от урината или жлъчката.

Беше отбелязано увеличение в периода на достигане на максималната концентрация при пациенти в напреднала възраст или пациенти, страдащи от алкохолно увреждане на черния дроб. Продължителността на отстраняване на активното вещество от организма зависи и от тежестта на патологията.

Показания за употреба

Използването на Clarincens се препоръчва за:

  • алергичен ринит и конюнктивит;
  • сърбящи форми на дерматоза;
  • ангиоедем;
  • алергични реакции към ухапвания от насекоми;
  • остра уртикария;
  • псевдо-алергични реакции.

Противопоказания

Лекарството не е предписано за:

Странични ефекти

Лечението с това лекарство може да бъде придружено от умора, главоболие, замаяност, диспепсия, гадене, сухота в устата, развитие на алергии.

Clarsens, инструкции за употреба (метод и дозировка)

И двете форми на лекарството - хапчета и сироп от Claricens - са предназначени за поглъщане преди хранене. За възрастни пациенти и деца от 12-годишна възраст, лекарството се предписва в следната доза: таблетки - по една, сироп - по 10 мл всяка, да се приемат веднъж дневно. Деца на възраст от 2 до 12 години могат да приемат ½ таблетка или 5 ml сироп за еднократна дневна доза.

свръх доза

В случай на предозиране могат да се проявят прояви: сънливост, главоболие, тахикардия.

В този случай лечението се извършва в зависимост от симптомите.

взаимодействие

Комбинацията с еритромицин, циметидин, кетоконазол увеличава концентрацията на лекарството в кръвната плазма, без да се засягат клиничните прояви и показателите на ЕКГ.

Едновременната употреба с микрозомални индуктори на окисление, например фенитоин, барбитурати, зексорин, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресанти може да намали терапевтичния ефект на Clarincens.

Специални инструкции

Пациенти с чернодробна недостатъчност лекарството може да се използва само през ден.

Приемането на тези хапчета може да повлияе на концентрацията на вниманието и скоростта на психомоторните реакции, така че е препоръчително да се въздържат от извършване на опасни дейности.

Условия за продажба

Условия за съхранение

Съхранението на Clarincens изисква сухо и тъмно място при стайна температура, недостъпно за бебетата.

Срок на годност

Аналози на Clarincens

Основните аналози на Clarincens: Кларитин, Ломилан, Кларидол, Еролин, Лоратадин, Алерприв и Кларотадин.

алкохол

Известно е, че етанолът може да намали ефективността на лоратадин.

Ревюта на Claricesen

За съжаление много хора страдат от различни форми на алергии. В този случай алергичните прояви могат да имат различни видове и да се проявяват с различна степен на тежест. Повечето потребители знаят как да се справят със симптомите на алергиите и често споменават това лекарство. Трябва да се отбележи, че прегледите на Clariceens са положителни и това лекарство е популярно сред пациентите от различни групи.

Много често пациентите обсъждат въпроса какви лекарства могат да се дават на малки деца. Както се оказа, за алергии, родителите използват Clarincens за деца под формата на сироп. Може да се приема от 2-годишна възраст. В допълнение, въпреки че има много нови антихистамини, лекарствата, базирани на лоратадин, привличат много пациенти.

Въпреки това, има прегледи, когато Clarincens не е достатъчно ефективен. Такива случаи се случват, когато хората започват да ги приемат сами, т.е. не по лекарско предписание. Това се случва особено, когато пациентите се опитват да елиминират проявите на алергичен ринит, но в действителност заболяването се оказва вазомоторен ринит. За лечението на такива заболявания е необходимо да се използват напълно различни средства.

Така за назначаването на компетентно лечение е необходимо да се направи точна диагноза. Независимо от това е трудно да се направи това дори и на тези, които отдавна страдат от такова нарушение и са сигурни, че знаят всичко за телата си. Ето защо е важно незабавно да се консултирате с лекар, да се подложите на прегледи и да не забравяте превантивните мерки.

Clarincens цена, къде да купуват

Можете да си купите таблетки Clarincens на цена от 60-150 рубли.

Цената на сироп от Clariencens е от 100 рубли.

Klarisens

Clarsens: инструкции за употреба и ревюта

Латинско наименование: Klarisens

Код ATX: R06AX13

Активна съставка: лоратадин (лоратадин)

Производител: Фармстандарт-Лексредства, АД (Русия), Ai Si En Polifarm, JSC (Русия)

Актуализация на описанието и снимка: 22.11.2018

Цени в аптеките: от 68 рубли.

Claricens е антиалергично лекарство с антиексудативно, антихистаминово и антисърбево действие.

Форма и състав за освобождаване

Дозиращи форми на Clarincens:

  • таблетки: плоскоцилиндрична форма, от бял до почти бял цвят (в мрежеста опаковка от 7, 10 или 20 бр., в картонена кутия от 1, 2, 3 или 5 опаковки);
  • сироп: леко жълтеникава или безцветна течност, с характерен плодов аромат, с допустимо присъствие на мехурчета (в бутилка от тъмно стъкло 50, 100 или 125 ml, в картонена кутия 1 бутилка, пълна с мерителна лъжица от 2,5 и 5 ml).

Съставки 1 таблетка:

  • активна съставка: лоратадин - 10 mg;
  • Спомагателни компоненти: млечна захар (лактоза монохидрат), картофено нишесте, талк, магнезиев стеарат.

Съставки 100 мл сироп:

  • активна съставка: лоратадин - 100 mg;
  • Спомагателни компоненти: янтарна киселина, лимонена киселина (лимонена киселина монохидрат), сорбитол (сорбитол), пропиленгликол, глицерин (глицерол), метилпарахидроксибензоат (метилпарабен, нипагин), пропилпарахидроксибензоат (пропилпарабен, нипазол), Apple, Apple, Apple, Apple, Apple, Apple, Apple, Apple, Apple, Apple, Apple;

Фармакологични свойства

фармакодинамика

Лоратадин, активната съставка на Clarsens, е дълготраен селективен блокер на периферните Н1-хистаминови рецептори от II поколение. Като подтиска освобождаването на хистамин (медиатор на алергични реакции) и левкотриен С4 от мастните клетки и намалява миграцията на еозинофили, лоратадин предотвратява развитието на хистамин-зависим стадий на алергични реакции.

Лекарството има антиексудативна и антипруритен ефект, улесняващ хода на алергичните реакции. Антихолинергично и антисеротониново действие практически не притежава. Лоратадин спомага за намаляване на пропускливостта на капилярите, облекчава спазмите на гладките мускули, предотвратява развитието на тъканни отоци.

Противоалергичното действие се наблюдава в рамките на 30 минути след прилагането и продължава 24 часа. Максималният ефект се постига 8–12 часа след приема на Clarincens. Лекарството няма седативно действие върху централната нервна система, не предизвиква пристрастяване, тъй като на практика не прониква в кръвно-мозъчната бариера.

Фармакокинетика

  • абсорбция: в стомашно-чревния тракт се абсорбира бързо и почти напълно. Максималната концентрация (Cmax) се достига от 1.3 до 2.5 часа след поглъщане. Времето за достигане на Cmax се удължава с около 1 час, докато се яде храна;
  • разпределение: около 97% от дозата се свързва с плазмените протеини. Равновесната концентрация (Css) на активното вещество и неговия метаболит се наблюдава на 5-ия ден от употребата на лоратадин. Лоратадин не притежава способността да проникне през кръвно-мозъчната бариера;
  • метаболизъм: метаболизират се в черния дроб чрез действието на ензимите CYP3A4 и CYP2D6 (в по-малка степен) с образуването на активния метаболит дескарбоетоксилоратадин;
  • елиминиране: времето на полуразпад (Т1 / 2) на лоратадин е в интервала от 3 до 20 часа (средна стойност - 8,4 часа), активният му метаболит - от 8,8 до 92 часа (средно 28 часа). Веществото се отделя чрез бъбреците и през червата.

При пациенти в напреднала възраст Cmax на лоратадин се увеличава с 50%, Т1 / 2 варира от 6,7 до 37 часа (средно 18,2 часа), активният метаболит се увеличава от 11 до 38 часа (17,5 часа е средна стойност).

При хронична нарушена бъбречна функция и хемодиализа, фармакокинетичните параметри остават почти непроменени.

При пациенти, страдащи от алкохолно увреждане на черния дроб, Cmax и T1 / 2 на лоратадин се повишават в съответствие с повишената тежест на заболяването.

Показания за употреба

  • целогодишен и сезонен алергичен ринит (хрема) и конюнктивит;
  • уртикария, включително хронична идиопатична;
  • ангиоедем (ангиоедем);
  • алергични дерматози със сърбеж (включително хронична екзема, контактен дерматит);
  • алергична реакция към ухапвания от насекоми.

Противопоказания

  • фенилкетонурия (за сироп);
  • бременност и кърмене;
  • деца до 2 години;
  • повишена индивидуална чувствителност към всеки компонент на лекарството.

Трябва да се вземат предпазни мерки Claricens при пациенти с нарушена чернодробна функция.

Инструкции за употреба на Clarincens: метод и дозировка

Таблетките или Claricens сироп се приемат през устата с малко количество вода, независимо от храната.

Препоръчителни режими на дозиране:

  • възрастни и деца над 12 години: 10 mg (1 таблетка или 10 ml сироп) 1 път на ден;
  • деца от 2 до 12 години с телесно тегло по-малко от 30 kg: по 5 mg (1/2 таблетки или 5 ml сироп) 1 път на ден;
  • деца от 2 до 12 години с телесно тегло над 30 kg: 10 mg (1 таблетка или 10 ml сироп) 1 път дневно.

Странични ефекти

Възможни нежелани реакции от системи и органи:

  • централна нервна система: при възрастни, сънливост, умора, главоболие; при деца, нервност, главоболие, седация;
  • храносмилателната система: при възрастни - гадене, сухота в устата, гастрит, нарушена чернодробна функция;
  • сърдечно-съдовата система: при възрастни - тахикардия, сърцебиене;
  • алергични реакции: при възрастни - кожен обрив, анафилактичен шок;
  • организъм като цяло: при възрастни - алопеция.

Тези нежелани реакции са наблюдавани с честота от 2% или повече - с приблизително същата честота като в резултат на приема на плацебо.

свръх доза

При предозиране на Clarincens могат да се появят симптоми като главоболие, тахикардия и сънливост.

Лечението в такива случаи включва индуциране на повръщане, стомашна промивка, вземане на активен въглен и провеждане на симптоматична терапия.

Специални инструкции

Препоръчва се пациенти с нарушена чернодробна функция да приемат Clarincens през ден.

Въздействие върху способността за управление на моторни превозни средства и сложни механизми

Тъй като лоратадин може да предизвика нежелани реакции като сънливост и умора, трябва да се внимава, докато приемате лекарството, когато шофирате и извършвате потенциално опасни дейности, които изискват повишена концентрация на вниманието и бърза психомоторна реакция.

Употреба по време на бременност и кърмене

Според инструкциите, Claricens е противопоказан за бременни и кърмещи жени.

Употреба в детството

Назначаването на Claricens за деца под 2-годишна възраст е забранено.

С абнормна чернодробна функция

Пациентите с нарушена чернодробна функция трябва да използват лоратадин с повишено внимание. Clarincens се препоръчва да приема такъв пациент през ден.

Взаимодействие с лекарства

Употребата на лоратадин едновременно с някои лекарства може да доведе до развитието на следните ефекти: t

  • етилов алкохол: намалена ефикасност на лоратадин;
  • кетоконазол, циметидин, еритромицин: повишаване на плазмената концентрация на лоратадин (без клинични прояви и без да се засяга електрокардиограмата);
  • барбитурати, фенитоин, трициклични антидепресанти, фенилбутазон, рифампицин, зиксорин и други индуктори на микрозомално окисление: намаляване на ефективността на лоратадин.

аналози

Аналози на Clarincens са Allerpriv, Claridol, Clarifer, Lomilan, Loragexal, Loratadin, Erolin и други.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява на тъмно и сухо място при температура не по-висока от 25 ° С.

Да се ​​съхранява на място, недостъпно за деца.

Срок на годност - 2 години.

Условия за продажба на аптеки

Продава се без рецепта.

Ревюта на Claricesen

Рецензиите на Claricesen са предимно положителни. Според потребителите това лекарство е ефективно антиалергично лекарство, което не предизвиква сънливост. Подходящ е за хора, чиято работа изисква повишено внимание. Отбелязва се, че ефектът се проявява достатъчно бързо и ефектът му продължава един ден.

Claricens също е удобен за употреба при малки деца, тъй като сиропът е лесен за деца. Таблетки и сироп, много потребители предпочитат да имат домашен комплект за първа помощ. Също така имайте предвид, че цената на лекарството е доста достъпна.

Цената на Clarincens в аптеките

Цената за Clarincens е приблизително:

  • таблетки (опаковка): 10 бр. - 56 рубли, 30 бр. - 120 рубли;
  • сироп (бутилка): 100 мл - 95 рубли.

Clarincens: цени в онлайн аптеки

Раздел Claricens. 10mg №10

Clarisens таблетки 10 mg 10 бр.

Clarines 10 mg 10 табл

Clarosens сироп 1mg / ml fl. 100ml

Clarosens сироп 1 mg / ml 100 ml

Раздел Claricens. 10mg №30

Clarisens таблетки 10 mg 30 бр.

Clarines 10 mg 30 табл

Образование: Ростовски държавен медицински университет, специалност "Обща медицина".

Информацията за лекарството е обобщена, е предоставена за информационни цели и не замества официалните инструкции. Самолечението е опасно за здравето!

Дори ако сърцето на човек не бие, той все още може да живее дълго време, както ни показа норвежкият рибар Ян Ревсдал. Неговият "мотор" спря в 4 часа, след като рибарът се изгуби и заспа в снега.

При 5% от пациентите антидепресантът Кломипрамин причинява оргазъм.

Стомахът на човек се справя добре с чужди тела и без медицинска намеса. Известно е, че стомашният сок може дори да разтвори монети.

По време на работа нашият мозък изразходва количество енергия, равно на 10-ватова крушка. Така че изображението на крушка над главата в момента на появата на интересна мисъл не е толкова далеч от истината.

Освен хората, само едно живо същество на планетата Земя - кучета - страда от простатит. Това са наистина нашите най-верни приятели.

Образованият човек е по-малко податлив на мозъчни заболявания. Интелектуалната активност допринася за образуването на допълнителна тъкан, компенсираща болните.

Когато любителите целуват, всеки от тях губи 6,4 калории на минута, но в същото време обменят почти 300 вида различни бактерии.

При редовни посещения в солариума шансът за рак на кожата се увеличава с 60%.

Зъболекарите се появиха сравнително наскоро. Още през 19-ти век, разкъсването на лошите зъби е отговорност на обикновен бръснар.

Четири резена тъмен шоколад съдържат около двеста калории. Така че, ако не искате да се оправяте, по-добре е да не ядете повече от две филийки на ден.

Алергичните лекарства само в САЩ прекарват над 500 милиона долара годишно. Все още ли смятате, че ще бъде намерен начин най-накрая да победим алергията?

Най-високата телесна температура е записана в Уили Джоунс (САЩ), който е приет в болница с температура 46,5 ° С.

Падайки от магаре, по-вероятно е да счупиш врата си, отколкото да паднеш от кон. Просто не се опитвайте да опровергаете това твърдение.

Повечето жени могат да получат повече удоволствие от съзерцаването на красивото си тяло в огледалото, отколкото от секса. Така че, жени, се стремим към хармония.

Лице, което приема антидепресанти, в повечето случаи отново страда от депресия. Ако човек се справи с депресията със собствените си сили, той има всяка възможност да забрави за това състояние завинаги.

Всеки иска най-доброто за себе си. Но понякога сами не разбирате, че животът ще се подобри няколко пъти след консултация със специалист. Подобна ситуация.

KLARISENS

Are Таблетките са плоскоцилиндрични, бели или почти бели.

Помощни вещества: картофено нишесте, лактоза, талк, магнезиев стеарат.

10 бр. - Контурни опаковки (1) - картонени опаковки.
10 бр. - Контурни опаковки (2) - картонени опаковки.
10 бр. - опаковки от контурни клетки (3) - картонени опаковки.
10 бр. - Контурни опаковки (5) - картонени опаковки.

◊ Сироп под формата на безцветна или леко жълтеникава течност с плодов аромат, мехурчета са разрешени.

Помощни вещества: лимонена киселина, янтарна киселина, пропиленгликол, глицерол, нипагин, нипазол, аспартам (1,5 mg / ml), сорбитол, ароматизатор, вода.

50 мл - бутилки от тъмно стъкло (1), пълни с мерителна лъжица за 2,5 и 5 мл - опаковки от картон.
100 ml - тъмни стъклени бутилки (1), пълни с мерителна лъжица от 2,5 и 5 ml - опаковки от картон.
125 ml - тъмни стъклени бутилки (1), пълни с мерителна лъжица от 2,5 и 5 ml - опаковки от картон.

Противоалергично лекарство. Лоратадин принадлежи към групата на конкурентните хистаминови антагонисти, избирателно блокира периферния хистамин Н1-рецептори. Лоратадин влияе на хистамин-зависимия стадий на алергичните реакции, както и намалява миграцията на еозинофили, ограничава освобождаването на възпалителни медиатори в клетъчния стадий на алергични реакции. Предотвратява развитието и улеснява протичането на алергичните реакции, има антиексудативни и антисърбежни ефекти и практически няма антихолинергични и антисеротонинови ефекти.

Не прониква в BBB, не засяга централната нервна система, не причинява пристрастяване.

Противоалергичният ефект се развива след 30 минути и продължава 24 часа.

Бързо и напълно се абсорбира от храносмилателния тракт. Време за достигане на Cмакс - 1.3-2.5 ч. Храненето забавя времето до достигане на Смакс за 1 час

Свързване с плазмените протеини - 97%. Cсс Лоратадин и неговият метаболит се постигат на 5-ия ден от приложението. Не прониква в BBB.

Метаболизира се в черния дроб, за да формира активния метаболит на дескарбоетоксилоратадин с участието на ензими CYP3A4 и в по-малка степен на CYP2D6.

T1/2 лоратадин - 3-20 часа (средно 8,4 часа), активен метаболит - 8,8-92 (средно 28 часа).

Екскретира се с урината и жлъчката.

Фармакокинетика в специални клинични ситуации

Cмакс повишение при пациенти в напреднала възраст с 50%, Т1/2 лоратадин е 6.7-37 h (средно 18.2 h), активният метаболит е 11-38 (средно 17.5 h).

При алкохолно увреждане на черния дроб Cмакс и t1/2 увеличаване в съответствие с увеличаването на тежестта на заболяването.

При пациенти с хронична бъбречна недостатъчност и по време на хемодиализа, фармакокинетиката на практика е непроменена.

- сезонен и целогодишен алергичен ринит и конюнктивит;

- уртикария (включително хронична идиопатична);

- алергични реакции към ухапвания от насекоми;

- алергична дерматоза (включително хронична екзема, контактен дерматит).

- фенилкетонурия (за сироп);

- възраст на децата до 2 години;

- период на кърмене (кърмене);

- Свръхчувствителност към лекарството.

Предпазните мерки трябва да се предписват на лекарството за чернодробна недостатъчност.

Възрастни и деца над 12 години се предписват по 10 mg (1 табл. Или 10 ml сироп) 1 път / ден.

Деца на възраст от 2 до 12 години с телесно тегло по-малко от 30 kg - 5 mg (1/2 табл. Или 5 ml) 1 път / ден, с телесно тегло над 30 kg - 10 mg (1 табл. Или 10 ml). сироп) 1 път / ден.

Лекарството се приема перорално, независимо от храненето, измито с малко количество вода.

Нежеланите лекарствени реакции, изброени по-долу, са наблюдавани с честота ≥ 2% и приблизително същата честота, както при приемането на плацебо.

От страна на централната нервна система: при възрастни - главоболие, умора, сънливост; при деца - главоболие, нервност, седативно действие.

От страна на храносмилателната система: при възрастни - сухота в устата, гадене, гастрит, нарушена чернодробна функция.

Тъй като сърдечно-съдовата система: при възрастни - сърцебиене, тахикардия.

Алергични реакции: при възрастни - обрив, анафилаксия.

Други: алопеция (при възрастни).

Симптоми: сънливост, тахикардия, главоболие.

Лечение: предизвикване на повръщане, стомашна промивка, приемане на активен въглен, провеждане на симптоматична терапия.

Етанолът намалява ефективността на лоратадин.

Еритромицин, циметидин, кетоконазол повишават концентрацията на лоратадин в кръвната плазма, без да причиняват клинични прояви и без да засягат ЕКГ.

Индукторите на микрозомалното окисление (фенитоин, барбитурати, зиксорин, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресанти) намаляват ефективността на лоратадин.

Когато чернодробна недостатъчност лекарство предписва всеки друг ден.

Влияние върху способността за задвижване на моторния транспорт и механизмите за управление

По време на лечението трябва да се въздържат от участие в потенциално опасни дейности, изискващи висока концентрация на внимание и бързина на психомоторните реакции.

Списък Б. Лекарството трябва да се съхранява на сухо и тъмно място, недостъпно за деца при температура 25 ° С. Срок на годност - 2 години.