Алерон Нео

Описание към 30 ноември 2014 г.

  • Латинско име: Алерон
  • ATC код: R06AE09
  • Активна съставка: левоцетиризин хидрохлорид
  • Производител: Emcure Pharmaceuticals (Индия)

структура

Таблетките съдържат левоцетиризин дихидрохлорид като активна съставка, както и допълнителни компоненти: лактоза монохидрат, магнезиев стеарат, царевично нишесте, натриев нишестен гликолат (тип А), микрокристална целулоза, колоиден силициев диоксид.

Формуляр за освобождаване

Aleron се предлага под формата на хапчета, която покрива черупката. В блистер - по 10 таблетки всяка, в картонена кутия - 1 или 3 блистера.

Фармакологично действие

Противоалергична, която принадлежи към групата на антихистаминните лекарства 3 поколения. Активното вещество на Aleron, левоцетиризин, цетиризин R-енантиомер. Това вещество е активно производно на хидроксизин. Лекарството осигурява противовъзпалително, антиалергично, антиексудативно, противовъзпалително действие върху организма. Има и изразен антихистаминов ефект. Левоцетиризин блокира периферните Н1-хистаминови рецептори и предотвратява освобождаването на хистамин поради стабилизирането на мембраните на мастоцитите. Има висока селективност на левоцетиризин по отношение на Н1-хистаминовите рецептори, изразен блокиращ ефект по отношение на тях.

Лекарството няма ефект върху серотониновите и М-холинергичните рецептори.

За да се постигне клиничен ефект, достатъчно е да има двойно количество левоцетиризин в сравнение с цетиризин, поради факта, че левоцетиризинът образува по-изразена връзка с рецепторите. Под влияние на лекарството, производството на хемокини и провъзпалителни цитокини се намалява, хемотаксисът и адхезията на еозинофилите, експресията на адхезионни молекули се инхибира. Под влиянието на левоцетиризин се намалява IgE-зависимото освобождаване на хистамин, простагландин D2 и левкотриен С4. Лекарството има и депресивен ефект върху фактора на активиране на кожата и тромбоцитите.

В резултат на това таблетките Aleron значително облекчават тежестта на различните алергични реакции (включително алергичен ринит). Хората, които страдат от сезонни алергии, могат да използват това лекарство като средство за предотвратяване на алергични прояви.

Инструментът е ефективен при прояви на студена уртикария, с бронхиална астма. В същото време левоцетиризин не инхибира централната нервна система, не засяга сърцето токсично.

Фармакокинетика и фармакодинамика

След поглъщане, лекарството се абсорбира бързо в стомашно-чревния тракт, абсорбцията на храната има малък ефект върху неговата абсорбция, само до известна степен намалява скоростта на абсорбция. Нивото на бионаличност на левоцетиризин е 100%. Най-високата концентрация на активното вещество в кръвта се наблюдава след 0.9-1 часа, свързва се с кръвните протеини с 90%. Малка част от веществото се метаболизира в черния дроб, в резултат на което се образува неактивен метаболит. Полуживотът на тялото - 7-10 часа. За 96 часа тя се елиминира напълно от тялото. Преобладаващо се отделя през бъбреците, малка част (приблизително 13%) се екскретира от човешкото тяло през червата.

Показания за употреба

Той се предписва за целите на лечението, както и за профилактика на алергични заболявания, имащи остър и хроничен ход. Лекарството е показано при такива заболявания:

  • конюнктивит, алергичен ринит;
  • уртикария;
  • сенна хрема;
  • ангиоедем;
  • алергична дерматоза, за която има симптоми на парене, сърбеж, обриви по кожата и лигавиците.

Противопоказания

Не може да се използва за лечение на Aleron при такива заболявания и състояния:

  • високо ниво на чувствителност към компонентите на агента и пиперазинови производни;
  • тежка бъбречна недостатъчност;
  • галактозна непоносимост, нарушено смилане на галактоза и глюкоза;
  • възраст до 6 години.

Странични ефекти

Следните нежелани реакции са вероятно с лечението с лекарства:

  • Сърдечно-съдова система: усещане за сърцебиене.
  • ЦНС: тежка умора, сънливост, главоболие, слабост, агресивност, гърчове, тревожност.
  • Хепатобилиарна система: хепатит.
  • Визия: замъглено виждане.
  • Имунна система: анафилаксия, оток;
  • Дихателна система: недостиг на въздух.
  • Стомашно-чревен тракт: гадене, сухота в устата.
  • Кожа: уртикария, обрив, сърбеж.
  • Други прояви: коремна болка, наддаване на тегло, миалгия.

Инструкции за Aleron (метод и дозировка)

Инструментът е предназначен за възрастни пациенти, както и за деца, които вече са навършили 6 години. Таблетките трябва да се приемат през устата, като се измиват с много течност. Дозировката и продължителността на курса на лечение се определят от лекаря в зависимост от диагнозата. По правило 1 таблетка от 5 mg се предписва веднъж дневно. Най-голямата доза за възрастен е 10 g от лекарството на ден.

Инструкциите за употреба на Aleron предвиждат, че за кратък контакт с алерген лечението продължава 7 дни, а ако човек страда от сенна хрема, курсът на терапията може да продължи 3-6 седмици. Ако има такава нужда, курсът на терапията може да продължи до 6 месеца. По същия начин се приема и лекарството Алерон Нео.

Хората, които страдат от бъбречна недостатъчност, дозата трябва да се коригира. Когато нарушения на функциите на черния дроб практикува обичайната доза.

свръх доза

При приемане на високи дози от лекарството се забелязва тежка сънливост или състояние на свръхвъзбуждане, което по-късно се заменя със сънливост. В случай на предозиране е необходимо да се измие стомаха на пациента, да му се даде ентеросорбент и да продължи да се извършва симптоматично лечение.

взаимодействие

Не са наблюдавани взаимодействия, ако едновременно са използвани левоцетиризин и агенти, чийто метаболизъм е свързан със системата на цитохром Р450. Но при многократно използване на теофилин до известна степен намалява клирънса на левоцетиризин. Не приемайте едновременно Aleron и успокоителни. Левоцетиризин не увеличава ефекта на етанола.

Условия за продажба

Aleron се предлага без рецепта.

Условия за съхранение

Aleron трябва да се съхранява на сухо и тъмно място, като температурата не трябва да надвишава 25 градуса по Целзий.

Срок на годност

Лекарството може да се съхранява в продължение на 2 години.

Специални инструкции

Внимателно насочени към хора, страдащи от бъбречна недостатъчност, пациенти в напреднала възраст. Не пийте алкохол по време на лечение с Aleron.

Не се препоръчва взаимодействие с опасни машини и превозни средства по време на лечението с това лекарство.

Синоними

аналози

Тези лекарства имат подобен ефект, но могат да се използват за специфични заболявания само след разрешение на специалист.

За деца

Няма точни данни за ефикасността и безопасността на употребата на Aleron за деца на възраст под шест години. Следователно инструментът се предписва само за деца след 6 години.

По време на бременност и кърмене

Няма достатъчно данни за употребата на лекарството по време на бременност и кърмене. Alerone се предписва на бременни жени само ако потенциалната ефективност е по-висока от потенциалния риск. Левоцетиризин преминава в кърмата, поради което за периода на лечението кърменето трябва да бъде спряно.

Отзиви на Aleron

Отзивите на Алерон са редки. Въпреки това, тези, които използват тези хапчета за лечение, отбелязват, че лекарството ефективно облекчава симптомите на алергии и облекчава състоянието на хората, страдащи от такива прояви.

Цена Aleron къде да се купуват

Цената на таблетките Aleron е от 220 рубли, в Руската федерация тя може да бъде закупена при поискване в онлайн аптеки. В Украйна, лекарството може да се намери във всяка аптека. Цена Aleron в Харков и в други градове варира от 25 UAH. за 10 таблетки.

Aleron инструкции за употреба

За да се елиминират проявите на различни видове алергични реакции, алерголозите често предписват лекарството Алерон.

Това лекарство принадлежи към третото поколение антихистамини и следователно има малка група странични ефекти и противопоказания.

Активна съставка

Основният терапевтичен компонент на Aleron е левоцетиризин, който е R-енантиомер на цетиризин.

Левоцетиризинът е блокер на хистаминовите рецептори и поради това има антиалергична активност.

Формуляр за освобождаване

Aleron се предлага в обвити таблетки. Всяка таблетка съдържа 5 mg от основната активна съставка. Опаковката може да бъде 10 или 30 таблетки.

Фармакологично действие

  • антиалергичен;
  • Противовъзпалително;
  • antiekssudativnoe;
  • сърбеж;
  • Ясен антихистамин ефект върху организма.

Механизмът на антиалергично действие на Aleron е свързан със способността на левоцетиризин да блокира H1-хистаминовите периферни рецептори.

Също така лекарството стабилизира мембраните на мастните клетки и по този начин предотвратява освобождаването на хистамин.

Като действа върху H1-хистаминовите рецептори, левоцетиризинът в същото време няма ефект върху серотонина,

М-холинергични рецептори и адренорецептори.

За постигане на желания терапевтичен ефект при лечението на алергия, левоцетиризинът изисква почти два пъти по-малко в сравнение с широко използвания цетиризин.

Това се дължи на факта, че левоцетиризинът образува по-стабилна връзка с хистаминовите рецептори.

След прилагане на Aleron се наблюдават и следните ефекти:

  • Освобождаването на провъзпалителни хемокини и цитокини е намалено;
  • Еозинофилната активност се потиска;
  • IgE-зависимо освобождаване на хистамин и левкотриен намалява;
  • Тромбоцитоактивиращият кожен фактор е инхибиран.

Такива промени след приемането на Aleron водят до облекчаване на различни видове алергични реакции, включително бързо отстраняване на симптомите на алергичен ринит.

В случай на сезонни алергии, Aleron може да се използва като профилактично средство, в този случай лекарството предотвратява развитието на непоносимост.

Има добра ефикасност на лекарството при отстраняване на пристъпи на бронхиална астма и студени алергии.

Aleron като антихистаминово лекарство от трето поколение е лишен от инхибиращия ефект върху централната нервна система и кардиотоксичния ефект.

Когато се използват перорално, компонентите на лекарството се абсорбират добре от стомашно-чревния тракт, приемът на храна не влияе на абсорбцията на левоцетиризин, но може да удължи времето на пълна абсорбция на лекарството.

При перорално приложение, бионаличността на Aleron е до 100%. В кръвната плазма максималната концентрация се определя един час след приложението.

Компонентите на лекарството проникват в кърмата. Малък процент левоцетиризин се превръща в черния дроб до неактивен метаболит.

Елиминационният полуживот на лекарството варира от 7 до 10 ч. Левоцетиризин напълно напуска организма за 4 дни.

Изолирането на компонентите на Aleron се осъществява предимно през бъбреците.

Показания за употреба

Aleron се предписва като терапевтично и профилактично средство при остри и хронични алергии.

Лекарството се предписва за:

  • Алергичен ринит и конюнктивит. Aleron е подходящ за лечение на сезонни и целогодишни алергии;
  • Треска от сено (пристъпи на кихане);
  • Уртикария. Aleron се използва успешно и за лечение на пациенти с хронична идиопатична уртикария;
  • Edema Quincke;
  • Алергична дерматоза с тежък сърбеж, кожни обриви, усещане за парене. Aleron може да се използва за отстраняване на симптомите на алергии от кожата и лигавиците.

Начин на употреба

Aleron се предписва на възрастни пациенти и се използва за лечение на деца на възраст от шест години.

Aleron се приема през устата, т.е. през устата, лекарството трябва да се измие с много чиста вода.

Продължителността на цялото лечение и дозата се определят от лекаря за всеки пациент с алергични реакции индивидуално.

Обичайната доза е една таблетка, която се приема веднъж дневно. При тежки алергии при възрастни пациенти дозата може да се увеличи до две таблетки.

След кратък контакт с алергена, общото време за лечение е до 7 дни.

При пациенти със сезонна треска лекарството се предписва за лечение в продължение на 3-6 седмици. Ако е необходимо, продължителността на терапията се коригира до 6 месеца.

Пациентите с тежка бъбречна недостатъчност задължително коригират дозата.

Aleron в такива случаи може да се използва в доза от една таблетка за два или три дни, но такова лечение трябва да бъде избрано от лекаря.

В нарушение на чернодробната функция не се налага корекция на дозата.

Странични ефекти

Aleron обикновено се понася добре от пациентите. Но в някои случаи може да има нарушения на работата на вътрешните органи.

Обикновено се появяват странични ефекти:

  • Усещане за сърцебиене;
  • Повишена умора, слабост, сънливост, болка в главата, тревожност, агресивност и спазми;
  • Развитието на хепатит.
  • Нарушено зрение;
  • Анафилактични реакции, оток, кожен обрив, сърбеж.
  • Сухота в устата, гадене, болка в различни части на корема, при продължителна употреба, наддаване на тегло.

Противопоказания

Алерон не е предписан:

  • С идентифицирана индивидуална непоносимост на един от компонентите на лекарството;
  • Пациенти с тежка бъбречна недостатъчност;
  • Пациенти с галактозна непоносимост, увредено изучаване на галактоза и глюкоза;
  • Деца до 6 години.

Необходима е корекция на дозата при пациенти в напреднала възраст и с хронична бъбречна недостатъчност.

По време на лечението е необходимо да се изключи употребата на алкохол и да се въздържат от шофиране и от работа, която изисква изключителна концентрация на внимание.

бременност

С повишено внимание Aleron се използва при лечение на бременни жени и по време на кърмене.

Изпитването на безопасността на лекарството по време на периода на раждане не е проведено, така че лекарството трябва да бъде предписано от лекар, като се вземе предвид рискът от въздействие върху развитието на плода.

Левоцетризин се екскретира в кърмата, така че трябва временно да спрете храненето на бебето за периода на употреба на Aleron.

свръх доза

Предозиране на Aleron се проявява признаци на интоксикация. При възрастни пациенти това се изразява в тежка сънливост, а при децата първо се забелязват възбуда и раздразнителност, които след това се заменят с летаргия.

При идентифициране на приема на прекомерни дози от лечението, предписано с стомашна промивка.

След измиване е необходимо да се приеме ентеросорбент във възрастовата доза, а останалата част от лечението зависи от развиващите се симптоми. Няма специфичен антидот.

Условия за съхранение

Лекарството трябва да се съхранява далеч от слънчева светлина, на сухо място, температурата по време на съхранение не трябва да бъде над 25 градуса.

структура

Една таблетка Aleron съдържа 5 mg левоцетриризин, като помощни вещества в производството на лекарството се използват следните вещества: лактоза монохидрат, магнезиев стеарат, микрокристална целулаза.

производител

Emkyor Pharmaceuticals Co., Ltd., Индия.

Разликата между лекарствата Aleron и Aleron Neo

Лекарството Aleron Neo се счита за аналог на Aleron, той съдържа и основната активна съставка в количество от 5 mg.

Но в инструкциите за лекарството посочи използването му само при лечение на алергичен ринит и идиопатична уртикария.

Simple Aleron може да се използва и за лечение на алергични дерматози, ангиоедем.

Отзиви за таблетки Алерон

- С лечението с наркотици Алерон се е срещал съвсем случайно. Аз съм алергична и на посещение имам реакция на козината на котката. Сърбеж в носа, кихане, разкъсване - всичко това на практика ме принуди да напусна гостите, но преди да напусна приятелката ми даде хапчето Алерон. След около 40 минути състоянието ми се нормализира, сякаш нищо не се е случило. Реших да си купя хапчета хапчета, защото никой не знае къде ще ме удари отново. "

„Дъщеря ми винаги има лош студ от началото на пролетта, много растения са алергени за нея.

Препаратите за алергия бяха изпробвани всякакви и накрая се установихме на Алерон.

Ако започнете да го пиете предварително, можете да оцелеете в сезона на цъфтежа на растенията с практически никакви изразени симптоми на алергия. "

- След като три дни използвах антибиотици за студено, на тялото ми се появиха розови и доста големи мехури. Лекарят каза, че това е обрив, анулира антибиотик и назначи Алерон.

Кожните обриви са намалели в цвят и размер само за няколко часа след приемането на хапчето. След два дни лечение, кожата ми беше напълно почистена. "

аналози

Най-известните колеги на Алерон включват:

Но трябва да се помни, че преди да се вземат аналози на лекарството Aleron, е необходимо да се консултирате с алерголог.

АЛЕРОН НЕО

склад

дюча речовина: левоцетиризин;

1 таблетна смес левоцетиризин дигидрохлорид 5 mg;

допълнителни реховини: лактози моногидрат, целулоза микрокристална, магний стеарат;

Obolon: Opadry ® white - хипромелоза, титанов диоксид (E 171), полиетилен гликол (PEG 400).

Ликарска форма

Основи на властта и мощността: овално-двойни таблетки, по целия си път с оболонковия бигло abo mayge bolshoy kolor, z vdtiskom "L9CZ" от едната страна на тази "5" - отвътре.

Фармакотерапевтична група

Левоцетиризин (цетиризин R-енантиомер) е чрез селективен и мощен антагонист на периферна N1-retseptorіv. Фармакологичен манекен zumovlena blokuvannyam
Н1-хистаминови рецептори. Спородността на N1-хистаминови рецептори в левоцетиризин в 2 случая и в цетиризин. Вмъкване на gstamínzalzhnu stadiyu rozvitku алергични реакции, imenetsu iggratsiyu eosinofіlіv, sudnu penetrast, obmezhuê vivilnennya medíatorіv zapalnynya. Предаването на развитието и обръщането на алармените реакции, поправянето на антиудуалността, срещу гръбнака, срещу гръбначния стълб, може да не ремонтира антихолинергията или антисеротонизма с анти-спонтанното.

Фармакокинетиката на левоцетиризина не е в дозата за този час. Mízhіndivídualna varíabelnіst е незначителен. Фармакокинетичните параметри на левоцетиризин не могат да се отразяват от такъв цетиризин.

Absorbtsіya. Лекарството след перорално приложение на shvidko, че интензивно отиде. Не позволявайте на лекарството да остане на място с лекарството, което не съвпада с примата на последното, и максималната концентрация (Смакс) към лекарството, което достига максималната максимална стойност. Бионаличност достига 100%.

50% от пациентите са болни с лекарство, което се развива след 12 минути след приемане на еднократна доза и 95% след 0,5–1 пъти годишно. Cмакс сировъци крови достигат в рамките на 50 hv psslya за еднократна употреба priyomu вътрешна исинно терапевтична дозировка, изтрийте с участък от 2 дни. Cмакс Установете 270 ng / ml след изхвърляне на еднократна доза от 308 ng / ml - след втора доза от 5 mg.

Rozpodіl. Вдъхновена информация за приготвянето на лекарството в човешките тъкани, както и проникването на леви кръвни клетки в хематоенцефалния бар'ер. В doslіdzhennyakh на концентратите концентрация Naybіlsha е фиксиран в пещите и nirkah, и Nainizhcha - в тъканите на централната нервна система.

Стъпка в левоцетиризин поради плазмени нива 90%. Обмяната на левоцетиризина от обмененията става 0,4 л / кг.

Bіotransformatsіya. В човешките организми метаболизмът е по-малко важен
14% от дозата на левоцетиризин, а това е научно натоварено, е причинено от генетичен полиморфизъм само в един час от нечести ензими, което е незначително. Метаболитна трансформация на полярната в окислена ароматна киселина, N- и
По-деалкилуваните и кон югаци таурином. Процесът на справяне с него е важно да се мине през партидата на CYP 3A4, по това време да се вземе участие в окислената ароматна роза, за да се вземат участие в числени / неопределени CYP форми. Левоцетиризин не влияе върху активността на цитохромните изоензими 1А2, 2С9, 2С19, 2D6, 2Е1, 3А4 в концентрации, които значително увеличават максималната доза от 5 mg перорално.

Vrahovuyuchi е нисък ступор на метаболизма и много внимание на метаболизма, взаимодействие с levocetirizine с най-добрите речи (и navpak) maloymovírna.

Vivedennya. Подготовката за приготвяне трябва да се използва предимно за трениране на гломерули и активни канали. Периодът на лекарството при приготвяне на плазмиди в доросликус (Т1/2) стават 7.9 + 1,9 години. Zalniy klyrens u doroslikh -
0,63 ml / hv / kg. В основен vivedennya levocetirizine, че yogogo метаболит с организацията на тялото іz (((vivoditsya в средата на 85,4% zasosovano i s дози наркотици). С фекалиите само 12,9% от лекарството се придържа към него.

Ниркова липса на. Klyrens levocetirizine korelyuz klyrens креатинину. Том в patsínntív іz pomіrnoyu, че тежки nirkovoy otnavistyu препоръчва да се посъветва, че сте готови да инсталирате intervali mizh priyomami levocetirizin, virodyachi klіrensu kreatinіnu. В случай на лошо здраве, в термалната фаза на недостатъците на пурпурно, се изчислява, че около 80% от населението са здрави доброволци. При стандартна 4-годишна хемодиализа се появява по-малко от 10% левоцетиризин.

Klinik характеристики

свидетелство

Симптоматично líkuvannya ergіchnogo rinіtu (в този брой на ирилично алергиен риниту), че kropiv'yanki.

Protipokazannya

Чувствителност към левоцетиризин, abo да бъде един компонент на лекарството, или да бъде прясна, суха.

Креативната форма на chronikno и nirkovo липса на (klírens kreatinіnu

Нетолерантност към радикална контракция към непоносимост към галактоза, недостиг на лактаза или скъсване на глюкоза и галактози.

Връзки с най-добрите likarskim zobobami, че инши вижда vzagєmodii

Не е имало последващи действия за лявата центризина. Дозата на цетиризин (към рацемата) показва, че в един час лечението с антипирин, псевдоефедрин, циметидин, кетоконазол, еритромин, азитромицин, глипид или диазепам; Обобщавайки с теофил (400 mg / предварително), намалява 16% от целиените на цетиризин (кинетиката на теофилус не отразява). В случай на пълна ритонавира засъсания ритонавир (600 mg 2 пъти на ден), пара-цетиризин (10 mg per doba), степно израстване на цетиризин, приблизително прибл.

Приемът не влияе върху работата на лекарството, а знизува швидкостта

Няма нужда от лечение на успокоителни, когато се прилага в терапевтични дози. Ale случай unicatio zasosuvannya успокоителни в час след приема на лекарството. Oskіlki в chutlivih хора един ден zasosuvannya cetirizine или levocetirizine с алкохол или други навици, само за да се поберат на централната нервна система (например, успокоително) могат да бъдат включени в централната нервна система. Искате рацемичен цетиризин и без да демонстрирате силата на алкохола и алкохола.

Специално засъсуване

H i zazosovuvati patsіêntam іz хронична nirkovuyu nedinostyu (прибибна корикция режим дозуване), че patsínntam lіtnogo víku іz nirkovuyu ignostyustyu (може зниження ryochniko fr. Първият час за приготвяне на лекарството трябва да се имплантира в алкохол.

Когато nayavnostі в patsinntív пеене factor_v, просто provokuyut shreem sechі (например, наранявания на гръбначния мозък, хиперплазия пред мозъчните жлези) е необходимо да дойде по отношение на лекарството, о zooptisin в ципа, с помощта на лекарството, в zoophores в областта на ципа, с zoomer, на цип t

Zastosuvannya на períod vaginnostі abo yearvanya гърдата

Левоцетиризин протипазания за застосуване в периода вагностност.

Цетиризин се абсорбира в кърмата, към която, ако е необходимо, лекарството се предписва в едногодишна гърда.

Здравните влияния върху швидкостите реакции, когато Keruvanní превозни средства abo ushim механизми

Slout utrimatisya от koruvannya автотранспорт или робот със собствените си механизми за периода на подготовка.

Спосиб засъсуване дози

Лекарството проризачи дорослим, че Дитям виком от 6 рок_в устно от добови доза
5 mg 1 път на доза, независимо от първия път. Таблетката трябва да се сгъне с чаша с малко количество вода.

Застоването на патциент на лито вику. Ние сме болни от млечна víku иz нормална функция nirok korektsya дози лекарство не е необходимо. В случая с децата в данните от категорията на порушената, функциите на коригиращата доза джи трябва да се изпълняват с урахувням, за да се видиповидно създанието на създанието към масата.

Застосуване на патциентите на пушеннамените функции nirok.

Dozuvannya виновен buti indivídualnim vdpovіdno да функционира nikrok.

Ние бихме искали да нанесе на счупената функция на nyroh, rosrahunka трябва да се дозира с urahuvannya на креатинин на съществото v_dpovіdno на таблицата "Core до подготовка за болни и счупени досадни функционални".

За засъсяване на таблици дозуване на необичайно висничи клеренс креатин (CLкр) патинта в ml / hv. KLкр (ml / hb) на функцията на мабутин за повечето креатин в сироват кръв (mg / dl) за допълнителна формулировка:

Алерон Нео

Обща информация

За лекарството:

Антихистамин за системна употреба.

Показания и дозировка:

Сезонен и целогодишен алергичен конюнктивит, сезонен и персистиращ алергичен ринит, екзема, хронична идиопатична уртикария, атопичен дерматит, сърбеж, контактен дерматит, атопичен дерматит, при лечение на сърбежни дерматози (хронична екзема, контактен allergodermia), алергии към ухапване от насекоми, хранителна алергия, алергии към лекарства и други алергени (цветен прашец, животинска пърхот, прах).

В комплексното лечение на инфекциозна алергична бронхиална астма.

Ангиоедем. В комбинирана терапия с лекарства, които са с висок риск от алергизация (антибиотици, ваксини, серуми).

Лекарството се използва за лечение на възрастни и деца над 6 години. Лекарството се приема през устата с достатъчно количество вода. Дозата на лекарството и продължителността на курса на лечение се определят от лекуващия лекар индивидуално за всеки пациент.

Обикновено се предписва 1 таблетка от лекарството 1 път на ден.

За възрастни максималната доза на лекарството е 10 mg (2 таблетки) на ден.

Продължителността на курса на лечение зависи от естеството на заболяването, обикновено по време на краткотраен контакт с алергена, лекарството се препоръчва да се вземе в рамките на 7 дни, с сенна хрема от 3 до 6 седмици. Ако е необходимо, курсът на лечение може да бъде удължен до 6 месеца.

Пациентите, страдащи от бъбречна недостатъчност, се нуждаят от корекция на дозата. Така че, когато креатининовият клирънс е по-малък от 50 ml / min, се препоръчва да се предпише 1 таблетка от лекарството 1 път в 48 часа, а креатининовия клирънс под 30 ml / min - 1 таблетка от лекарството 1 път в 72 часа. Пациенти с нарушена бъбречна функция и креатининов клирънс под 10 ml / min не се препоръчват да предписват лекарството Aleron.

При назначаването на лекарството при пациенти с нарушена чернодробна функция не се изисква коригиране на дозата.

предозиране:

При получаване на предозиране на лекарството при пациенти отбеляза развитието на сънливост или превъзбуда, която се заменя със сънливост.

Няма специфичен антидот. В случай на предозиране се препоръчват стомашна промивка, приложение на ентеросорбент и симптоматична терапия.

Хемодиализата и перитонеалната диализа са неефективни.

Странични ефекти:

Лекарството обикновено се понася добре от пациентите, но в редки случаи такива странични ефекти се наблюдават при използване на левоцетиризин:

От страна на централната нервна система: замаяност, главоболие, умора, безсъние, сънливост

От страна на храносмилателната система: гадене, повръщане, сухота в устата, повишен апетит, болка в епигастриума, промени в чернодробните тестове

Други: тахикардия, замъглено виждане, кървене от носа

При пациенти с свръхчувствителност към левоцетиризин се наблюдава развитие на сърбеж, обрив, уртикария, анафилаксия, ангиоедем и недостиг на въздух при употреба на лекарството.

Противопоказания:

Повишена индивидуална чувствителност към компонентите на лекарството и пиперазиновите производни

Тежка бъбречна недостатъчност (креатининов клирънс под 10 ml / min);

Галактозна непоносимост, нарушено поглъщане на глюкоза и галактоза

Възраст на децата до 6 години (за тази лекарствена форма)

Лекарството се предписва с повишено внимание по време на бременност и кърмене.

Взаимодействие с други наркотици и алкохол:

Не е имало взаимодействие с едновременната употреба на левоцетиризин и лекарства, чийто метаболизъм е свързан със системата на цитохром Р450 (кетоконазол, еритромицин, азитромицин, диазепам), но теофилин при многократна употреба може леко да намали клирънса на левоцетиризин.

Не се препоръчва едновременното прилагане на лекарството Aleron с успокоителни.

При едновременна употреба на левоцетиризин не се засилва действието на етанола.

Състав и свойства:

Активна съставка: левоцетиризин;

1 таблетка съдържа 5 mg левоцетиризин дихидрохлорид;

помощни вещества: лактоза, микрокристална целулоза, магнезиев стеарат;

черупка: бяла Opadry ® - хипромелоза, титанов диоксид (E 171), полиетилен гликол (PEG 400).

Aleron съдържа активното вещество левоцетиризин - R-енантиомер на цетиризин, който е активно производно на хидроксизин. Алерон има антиалергично, антисърбево, противовъзпалително и антиексудативно действие. В допълнение, лекарството има ясно изразен антихистаминов ефект. Механизмът на действие на лекарството е свързан с неговата способност да блокира периферните Н1-хистаминови рецептори и да пречи на освобождаването на хистамин чрез стабилизиране на мембраните на мастоцитите. Левоцетиризин има висока селективност за Н1-хистаминовите рецептори, като осигурява изразен блокиращ ефект, лекарството не засяга М-холинергичните и серотониновите рецептори, както и адренергичните рецептори (които са близки по структура към Н1-хистаминовите рецептори). Трябва да се отбележи, че за постигане на терапевтичния ефект на левоцетиризин е необходимо да се използва половината от цетиризин, защото левоцетиризинът може да образува по-стабилна връзка с рецепторите. С използването на лекарството, също се отбелязва намаляване на освобождаването на провъзпалителни цитокини и хемокини, инхибиране на хемотаксис и адхезия на еозинофили и експресия на адхезионни молекули. Левоцетиризинът също помага за намаляване на IgE-зависимо освобождаване на хистамин, левкотриен С4 и простагландин D2, освен това, лекарството инхибира тромбоцитоактивиращия фактор на кожата. Поради такива промени в организма, левоцетиризинът помага за облекчаване на протичането на различни алергични реакции (включително алергичен ринит), а в случай на сезонни алергии, може да се използва като превантивна мярка за предотвратяване на развитието на алергични реакции. Беше отбелязана и ефикасността на лекарството при студена уртикария и пристъпи на бронхиална астма. За разлика от антиалергичните лекарства от предишни поколения, левоцетиризин не инхибира централната нервна система. Левоцетиризин няма токсичен ефект върху сърцето.

Таблетки, покрити с филм.

Да се ​​съхранява на сухо и тъмно място при t ° 25 ° C.

Алерон Нео

Цена: 36.87 - 135.00 UAH.

За лекарството:

Антихистамин за системна употреба.

Показания и дозировка:

Сезонен и целогодишен алергичен конюнктивит, сезонен и персистиращ алергичен ринит, екзема, хронична идиопатична уртикария, атопичен дерматит, сърбеж, контактен дерматит, атопичен дерматит, при лечение на сърбежни дерматози (хронична екзема, контактен allergodermia), алергии към ухапване от насекоми, хранителна алергия, алергии към лекарства и други алергени (цветен прашец, животинска пърхот, прах).

В комплексното лечение на инфекциозна алергична бронхиална астма.

Ангиоедем. В комбинирана терапия с лекарства, които са с висок риск от алергизация (антибиотици, ваксини, серуми).

Лекарството се използва за лечение на възрастни и деца над 6 години. Лекарството се приема през устата с достатъчно количество вода. Дозата на лекарството и продължителността на курса на лечение се определят от лекуващия лекар индивидуално за всеки пациент.

Обикновено се предписва 1 таблетка от лекарството 1 път на ден.

За възрастни максималната доза на лекарството е 10 mg (2 таблетки) на ден.

Продължителността на курса на лечение зависи от естеството на заболяването, обикновено по време на краткотраен контакт с алергена, лекарството се препоръчва да се вземе в рамките на 7 дни, с сенна хрема от 3 до 6 седмици. Ако е необходимо, курсът на лечение може да бъде удължен до 6 месеца.

Пациентите, страдащи от бъбречна недостатъчност, се нуждаят от корекция на дозата. Така че, когато креатининовият клирънс е по-малък от 50 ml / min, се препоръчва да се предпише 1 таблетка от лекарството 1 път в 48 часа, а креатининовия клирънс под 30 ml / min - 1 таблетка от лекарството 1 път в 72 часа. Пациенти с нарушена бъбречна функция и креатининов клирънс под 10 ml / min не се препоръчват да предписват лекарството Aleron.

При назначаването на лекарството при пациенти с нарушена чернодробна функция не се изисква коригиране на дозата.

предозиране:

При получаване на предозиране на лекарството при пациенти отбеляза развитието на сънливост или превъзбуда, която се заменя със сънливост.

Няма специфичен антидот. В случай на предозиране се препоръчват стомашна промивка, приложение на ентеросорбент и симптоматична терапия.

Хемодиализата и перитонеалната диализа са неефективни.

Странични ефекти:

Лекарството обикновено се понася добре от пациентите, но в редки случаи такива странични ефекти се наблюдават при използване на левоцетиризин:

От страна на централната нервна система: замаяност, главоболие, умора, безсъние, сънливост

От страна на храносмилателната система: гадене, повръщане, сухота в устата, повишен апетит, болка в епигастриума, промени в чернодробните тестове

Други: тахикардия, замъглено виждане, кървене от носа

При пациенти с свръхчувствителност към левоцетиризин се наблюдава развитие на сърбеж, обрив, уртикария, анафилаксия, ангиоедем и недостиг на въздух при употреба на лекарството.

Противопоказания:

Повишена индивидуална чувствителност към компонентите на лекарството и пиперазиновите производни

Тежка бъбречна недостатъчност (креатининов клирънс под 10 ml / min);

Галактозна непоносимост, нарушено поглъщане на глюкоза и галактоза

Възраст на децата до 6 години (за тази лекарствена форма)

Лекарството се предписва с повишено внимание по време на бременност и кърмене.

Взаимодействие с други наркотици и алкохол:

Не е имало взаимодействие с едновременната употреба на левоцетиризин и лекарства, чийто метаболизъм е свързан със системата на цитохром Р450 (кетоконазол, еритромицин, азитромицин, диазепам), но теофилин при многократна употреба може леко да намали клирънса на левоцетиризин.

Не се препоръчва едновременното прилагане на лекарството Aleron с успокоителни.

При едновременна употреба на левоцетиризин не се засилва действието на етанола.

Състав и свойства:

Активна съставка: левоцетиризин;

1 таблетка съдържа 5 mg левоцетиризин дихидрохлорид;

помощни вещества: лактоза, микрокристална целулоза, магнезиев стеарат;

черупка: бяла Opadry ® - хипромелоза, титанов диоксид (E 171), полиетилен гликол (PEG 400).

Aleron съдържа активното вещество левоцетиризин - R-енантиомер на цетиризин, който е активно производно на хидроксизин. Алерон има антиалергично, антисърбево, противовъзпалително и антиексудативно действие. В допълнение, лекарството има ясно изразен антихистаминов ефект. Механизмът на действие на лекарството е свързан с неговата способност да блокира периферните Н1-хистаминови рецептори и да пречи на освобождаването на хистамин чрез стабилизиране на мембраните на мастоцитите. Левоцетиризин има висока селективност за Н1-хистаминовите рецептори, като осигурява изразен блокиращ ефект, лекарството не засяга М-холинергичните и серотониновите рецептори, както и адренергичните рецептори (които са близки по структура към Н1-хистаминовите рецептори). Трябва да се отбележи, че за постигане на терапевтичния ефект на левоцетиризин е необходимо да се използва половината от цетиризин, защото левоцетиризинът може да образува по-стабилна връзка с рецепторите. С използването на лекарството, също се отбелязва намаляване на освобождаването на провъзпалителни цитокини и хемокини, инхибиране на хемотаксис и адхезия на еозинофили и експресия на адхезионни молекули. Левоцетиризинът също помага за намаляване на IgE-зависимо освобождаване на хистамин, левкотриен С4 и простагландин D2, освен това, лекарството инхибира тромбоцитоактивиращия фактор на кожата. Поради такива промени в организма, левоцетиризинът помага за облекчаване на протичането на различни алергични реакции (включително алергичен ринит), а в случай на сезонни алергии, може да се използва като превантивна мярка за предотвратяване на развитието на алергични реакции. Беше отбелязана и ефикасността на лекарството при студена уртикария и пристъпи на бронхиална астма. За разлика от антиалергичните лекарства от предишни поколения, левоцетиризин не инхибира централната нервна система. Левоцетиризин няма токсичен ефект върху сърцето.

Таблетки, покрити с филм.

Да се ​​съхранява на сухо и тъмно място при t ° 25 ° C.

АЛЕРОН НЕО

Инструкции за медицинска употреба на лекарството Aleron Neo

активна съставка: левоцетиризин;

1 таблетка съдържа 5 mg левоцетиризин дихидрохлорид;

помощни вещества: лактоза монохидрат, микрокристална целулоза, магнезиев стеарат;

черупка: Opary ® бяла (хипромелоза, полиетилен гликол (PEG 4000), титанов диоксид).

Лекарствена форма. Таблетки, покрити с филм.

Овални, двойно изпъкнали таблетки, бели или почти бели на цвят, с отпечатък от "L9CZ" от една страна и "5" от другата.

Фармакотерапевтична група. Антихистамини за системно приложение. Пиперазинови производни.

ATC код R06AE09.

Левоцетиризин е оптически изомер на цетиризин, активния метаболит хидроксизин, селективен и силен антагонист на периферните Н1 рецептори. Aleron Neo действа в половината от дозата в сравнение с рацемичния цетиризин, поради неговата висока селективност, образуването на по-стабилна и продължителна връзка с H1-рецептора. Лекарството прониква добре в кожата и се натрупва в него в терапевтични концентрации.

Aleron Neo избирателно блокира периферните Н1 рецептори, без да засяга други рецептори, които са сходни по структура (М-холинергични, Н5-адренорецептори). В допълнение към антихистамина, Aleron Neo има антиалергични и противовъзпалителни ефекти: стабилизира мембраните на мастните клетки, инхибира освобождаването на провъзпалителни цитокини и хемокини; адхезия и хемотаксис на еозинофили; експресия на адхезионни молекули, инхибира тромбоцит-активиращ фактор на кожата, IgE-зависимо освобождаване на хистамин, простагландин D2 и левкотриен С4. Поради това Aleron Neo предотвратява развитието и значително облекчава всички алергични прояви, включително назална конгестия, и е ефективен както при остри, така и при хронични алергични заболявания.

Левоцетиризинът потиска алергичните реакции по време на студена уртикария, намалява бронхоконстрикцията при бронхиална астма. Aleron Neo не инхибира централната нервна система и няма кардиотоксичен ефект.

Левоцетиризин се абсорбира бързо след перорално приложение. Свързването с плазмените протеини е 90%, обемът на разпределение - 0,41 l / kg. Тъй като Aleron Neo е активен метаболит, той не претърпява първичен метаболизъм в черния дроб. Степента на вторичен метаболизъм на левоцетиризин при хора е по-малко от 14% от дозата. Максималната плазмена концентрация се достига в рамките на 48 минути. Бионаличността на лекарството е 97,03%.

Системата на цитохром Р 450 не участва в обмяната на веществата Основните пътища на метаболизма са окисление, глюкоза, таурин и глутатион с образуването на меркаптурова киселина, която се екскретира главно в урината (85,4%).

Времето на полуживот на плазмения Aleron Neo е около 7 часа, докато активността на лекарството в тъканите се поддържа в продължение на 32 часа, което се обяснява със стабилна връзка с рецепторите.

Показания за употреба.

- Симптоматично лечение на алергичен ринит, включително целогодишен алергичен ринит;

- Хронична идиопатична уртикария;

Свръхчувствителност към левоцетиризин, други пиперазинови производни, както и към други компоненти на лекарството; тежка хронична бъбречна недостатъчност (креатининов клирънс